Zacznij swoją podróż do Powiatu Świdnickiego z Poznania. Na TOUR SALONIE!

Powiat leży w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego na Przedgórzu Sudeckim, u stóp Pogórza Wałbrzyskiego i Gór Sowich.

W jego skład wchodzą: Miasto Świdnica, Miasto Świebodzice, Gmina Wiejska Świdnica, Gmina Strzegom, Gmina Żarów, Gmina Jaworzyna Śląska, Gmina Marcinow

ice oraz Gmina Dobromierz.

lokalizacja_powiat_swidnicki.jpg

Wśród atrakcji turystycznych jest Muzeum Cukrownictwa w Pszennie założone przez Südzucker Polska SA znajduje się na terenie Zakładu produkcyjnego „Cukrownia Świdnica". Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Cukrownia położona jest najbliżej pierwszej cukrowni, założonej przez Franza Karla Acharda w 1802 roku w Konarach na Śląsku - kolebki produkcji cukru z buraków cukrowych.

 

muzueum_cukrownictwa.jpg

Fanów kolejnictwa zainteresuje Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, gdzie wśród ekspozycji jest tabor kolejowy normalnotorowy, pochodzący z XIX i XX wieku. Zbiór składa się z ponad 50 lokomotyw parowych, spalinowych i elektrycznych, przeszło 50 wagonów różnego typu oraz innych kolejowych pojazdów specjalnych. Tabor prezentowany jest na 2.5 km torów znajdujących się na muzealnej bocznicy kolejowej!

Powiat można zwiedzać na wiele sposobów. Na przykład miłośnicy enoturystyki przyciągnie założona w 2001 r. na powierzchni 40 arów w Makowicach (Gmina Świdnica) winnica. WINNICA ŚWIDNICKA, bo taka jest jej oficjalna nazwa – została zaczerpnięta z historycznych źródeł. Okazuje się, że w średniowieczu uprawiano tu winorośl, produkowano wino , którym regulowano płatności.

powiuat_swidnicki_winnica_01.jpg

 

Źródło zdjęć i materiałów: www.powiat.swidnica.pl/images/powiat_swidnicki/turystyka/

Wstecz

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact