PROGRAM TARGÓW

wersja do druku >> [ doc ]

PROGRAM WYDARZEŃ

TOUR SALON 2017


Piątek | 17 lutego 2017

Godzina

Wydarzenie

Miejsce

11.00

17.45

Warsztaty - Dlaczego Twoje biuro podróży gubi klientów?

  • 11.00-11.30 - rejestracja
  • 11.30-12.15

Psychologia marketingu sensoryczny w erze omnichannel commerce, czyli jak działa Twoje biuro podróży  na styku świata realnego z wirtualnym

  • 12.30-13.15

Jak dotrzeć do e-klienta milenijnego i sprzedać mu więcej

  • 13.30-14.15

Audyt Twojego biura podróży, czyli punkt sprzedaży oczami klienta

  • 14.15-15.00 - przerwa
  • 15.00-15.45

Jak działa psychologia koloru i dlaczego jej umiejętne zastosowanie jest  tak skuteczne w sprzedaży?

  • 16.00-16.45

Shop Doctor w akcji, czyli jak uzdrowić biuro podróży i zwiększyć sprzedaż

  • 17.00-17.45

Gdzie się podziali klienci, jeśli nie ma ich w Twoim biurze turystycznym?

wstęp bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Dr Marek Borowiński

Pawilon 7

Antresola

Sala H

11.00

18.00

STREFA NEW TECH – NEW TRAVEL

Polska organizacja Turystyczna

  • 11:00 – 18:00

Kino turystyczne, konkursy na stołach multimedialnych oraz infokioskach, Konkursy w wirtualnej rzeczywistości (VR) Euro Pilot oraz (filmy 360°) Zart, Pokazy możliwości Microsoft Holo Lens – Senfino

  • 13:15 – 16:30

Dzień ekspercki POT (szczegóły patrz niżej)

  • 16:35 – 17:35

Kino turystyczne

Organizator: Polska Organizacja Turystyczna

Pawilon 7 A

Stoisko 19

11.00

11.30

Kajakiem po Bugu

Prezentuje: Józef Tworek – przodownik turystyki kajakowej PTTK, autor przewodników dla kajakarzy w tym  „Kajakiem po Bugu”

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

12.00

12.30

Atrakcje Regionu Lubelskiego na mapach turystycznych

Prezentuje: Krzysztof Kałamucki- Zakład Kartografii i Geomatyki UMCS Lublin

Pawilon 7

Antresola 1 D

Region Partnerski

12.00

18.30

Festiwal Podróżniczy "Śladami marzeń" – V edycja

  • 12:00 - Anna Rutkowska - Woń Drogi
  • 13:00 - Anna Majchrzak i Paweł Szymański - Beskidy - góry z Tatrami w tle
  • 14:15 - Filip Faliński – Postapokaliptyczne pejzaże - opowieść o eksploracji miejskiej
  • 15:15 - Tomasz Jakimiuk - Hulajnogą i autostopem z Podlasia do Chin
  • 16:30 - Szymon Springer – Za horyzont, motocyklem do Australii sobą dla świata
  • 17:30 - Maciej Stromczyński  i Grzegorz Ozimiński– PACIFIC CREST TRAIL 2016

Organizator: Jaśmina i Tomasz Labus

Pawilon 15

Poziom I

Sala G

12.00

13.00

Uroczyste otwarcie TOUR SALON 2017

Wręczenie nagród i odznaczeń, w tym:

  • Acanthus Aureus (MTP)
  • Globusy (PIT)
  • Róża Regionów (Wiadomości Turystyczne)
  • VI  Ogólnopolski konkurs touroperator roku 2016 (ITRP)
  • NOWOŚĆ: NEW TECH – NEW TRAVEL (MTP, POT)

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Scena Kultury Pasaż

12.45

13.15

Roztoczański Park Narodowy

Prezentuje: Tadeusz Grabowski- wicedyrektor RPN

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

12.45

Finały konkursów na stoisku Regionu Partnerskiego.

Konkursy trwają od godz. 11.00

Pawilon 7A

Stoisko 15

Region Partnerski

13.00

14.00

Lubelskie pokazy kulinarne na stoisku Regionu Partnerskiego

Pawilon 7A

Stoisko 15

Region Partnerski

13.15

13.45

Edukacja i turystyka w Roztoczańskim Parku Narodowym

Prezentują: Tadeusz Grabowski – zastępca dyrektora RPN oraz Magdalena Kaproń – RPN, Paweł Marczakowski - RPN

Pawilon 7

Antresola 1 D

Region Partnerski

13.15

16.30

Dzień Ekspercki Polskiej Organizacji Turystycznej

Nowe Technologie

  • 13:15-14:15

Panel dyskusyjny z laureatami konkursu New Tech - New Travel, prowadzenie profesor SGH, dr hab. Magdalena Kachniewska

  • 14:20-16:30

Prezentacje nagrodzonych i wyróżnionych rozwiązań technologicznych dla sektora turystyki w I edycji konkursu New Tech – New Travel oraz pokaz Microsoft Holo Lens - Senfino

Organizator: Polska Organizacja Turystyczna

Pawilon 7 A

Stoisko 19

13.00

14.30

16.00

Degustacje wina – smaki Mołdawii

Organizator: National Inbound Tourism Association of Moldova

Pawilon 7

Stoisko 46

13.15

13.45

Prezentacja: Zarządzanie doświadczeniami w marketingu destynacji turystycznych (User experience management in tourist destination marketing)

Organizator: Europejski Instytut Marketingu Miejsc - Best Place (European Place Marketing Institute)

Scena Kultury Pasaż

13.30

Spotkanie z podróżnikiem:

Piotr Malczewski – Carstwo lodu. Pieszo przez zamarznięty Bajkał

Stała prezentacja w Jurcie, pawilon 7a, STREFA KONTYNENTÓW (stoisko 42)

Organizator: Wydawnictwo Kontynenty

Pawilon 7

Antresola

Sala E

13.45

14.15

Regiony i Miasta 2.0: jak mądrze je promować?

Organizator: Maciej Marczewski, Fundacja "Ruszaj w Drogę!"

Scena Kultury Pasaż

14.00

17.00

Quest „Znasz li ten Kraj?”

Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze

Pawilon 7

Stoisko 58

Region Partnerski

14.00

14.30

Zamość – jak bawić się historią – kampanie promocyjne miasta Zamość

Prezentuje: Jacek Bełz – UM Zamość

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

14.15

14.45

Wielki Jubileusz – 700 lat Miasta Lublin

Prezentuje:  Michał Karapuda – dyrektor Wydziału Kultury UM Lublin

Scena Kultury Pasaż

Region Partnerski

14.45

15.15

Roztocze dla turystów

Prezentuje: Andrzej Kudlicki- LOT Roztocze i LOT Zamość i Roztocze, BT Quand

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

15.15

Finały konkursów na stoisku Regionu Partnerskiego.

Konkursy trwają od godz. 13.00

Pawilon 7A

Stoisko 15

Region Partnerski

15.30

16.00

Walory przyrodnicze Poleskiego Parku Narodowego

Prezentuje: Andrzej Różycki- przyrodnik z PPN

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

15.00

16.30

(17.00)

Spotkanie z podróżnikiem – GOŚĆ DNIA:

Marek Kamiński - Ziemia i wszystkie jej bieguny

Po spotkaniu podpisywanie książki - pawilon 7a, STREFA KONTYNENTÓW (stoisko 42)

Organizator: Wydawnictwo Kontynenty

Scena Kultury Pasaż

18.30

20.00

Uroczysta Gala wręczenia nagród Polskiej Organizacji Turystycznej w:

- konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT

- konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej

- konkursie „Ambasador Miejsca – świątecznie”

Ambasador Roku 2016

Obowiązują zaproszenia

Organizator: Polska Organizacja Turystyczna, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 11

Iglica

20.00

3.00

Bankiet TOUR SALONu – Let’s dance SWING

Obowiązują zaproszenia

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Polska Organizacja Turystyczna, Lubelskie

Pawilon 11

Iglica

Sobota | 18 lutego 2017

10.30

11.00

Prezentacja najnowszego Przewodnika Polska bez barier -  500 tras  turystycznych.

Organziator: Stowarzyszenie PROGRES

Pasaż

Scena Kultury

10.30

11.15

„Pod dobrymi skrzydłami – spotkanie ludzi z pasją” Prelekcja z prezentacją wystawy „Lotniczy Dęblin w Starych Fotografiach”,

prezentacja multimedialna: ”Skarby Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie”

Prezentuje: Jacek Zagożdżon –Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

11.00

13.00

Prezentacja i dyskusja: Nowa Dyrektywa UE – szanse i zagrożenia dla branży turystycznej

Prowadzący - Paweł Niewiadomski (Prezes PIT,

Wiceprezes ECTAA)

Rejestracja: paulina.szczesiakat mtp.pl

Organizator: Polska Izba Turystyki

Pawilon 7

Antresola

Sala B

10.00

18.00

STREFA NEW TECH – NEW TRAVEL

Polska organizacja Turystyczna

  • 10:00 – 18:00

Kino turystyczne, konkursy na stołach multimedialnych oraz infokioskach, Konkursy w wirtualnej rzeczywistości (VR) Euro Pilot (film 360°) Zart, wirtualne wyścigi wioślarskie-Wielkopolska

  • 10:15 – 10:30

Konkurs „Wirtualne wyścigi wioślarskie - mężczyźni” – WOT

  • 10:15 – 10:30

Konkurs „Wirtualne wyścigi wioślarskie - mężczyźni” – WOT

  • 10:30 – 11:00

Prezentacje nagrodzonych i wyróżnionych rozwiązań technologicznych dla sektora turystyki w I edycji konkursu New Tech – New Travel

  • 11:05 – 11:35   Konkurs Podlaskie Odwiedź stoisko Podlaskie i zgarnij super nagrody
  • 11:40 – 12:10   Prezentacja z konkursem o Poznaniu – PLOT
  • 12:15 – 12:45   Konkurs „Wirtualne wyścigi wioślarskie - VIP” – WOT
  • 12:50 – 13:20   Konkurs Gdańsk – Karta Turysty - Twój sposób na Gdańsk - Gdańska Organizacja Turystyczna
  • 13:25 – 13:55   Konkurs Świdnicy „Świdnica – odkryj perłę Dolnego Śląska”
  • 14:00 – 14:30   Konkurs Śląskie – Szlak Zabytków Techniki
  • 14:35 – 14:50   Konkurs „Wirtualne wyścigi wioślarskie - VIP” – kobiety i dzieci
  • 14:55 – 15:25   I Konkurs ŚOT
  • 15:30 – 17:00   Konkurs na stołach multimedialnych – organizator POT
  • 17:05 – 17:30   Rozwiązanie konkursów w wirtualnej rzeczywistości oraz na stołach

Organizator: Polska Organizacja Turystyczna

Pawilon 7 A

Stoisko 19

11.00

Warsztaty fotograficzne:

Paweł Kosicki – Jestem z Miasta. Fotografie z Atlantic City, Nowego Jorku, Berlina, Barcelony, Rzymu i Palermo

Organizator: Wydawnictwo Kontynenty

Pawilon 7

Antresola

Sala E

11.00

19.45

Festiwal Podróżniczy "Śladami marzeń" – V edycja

  • 11:00 - Szczepan Ligęza – Podróż do źródeł rzeki której nie ma
  • 12:00 - Przemysław Supernak – Maroko- od potopu po Jebel Toubkal
  • 13:15 - Dr n. med. Karolina Mrówka – Azja - jak bezpiecznie podróżować
  • 14:15 - Weronika Łukaszewska i Sławek Sanocki –  Łuk Karpat 2015
  • 15:30 - Mateusz Koszela – Autostopem do Birmy - #PodajPiłkęDzieciom
  • 16:30 - Emil Witt – „Spirit of the selva vol.2, czyli w poszukiwaniu ducha Puszczy Amazońskiej”
  • 17:45 - Piotr Horzela - Przez 4 kontynenty - czy podróżowanie może spowszednieć
  • 18:45 - Anita Demianowicz  - Polska jest piękna, czyli dookoła Polski rowerem
  • 20:30 - After Party - Cooliozum Klub ul. Święty Marcin 45

Organizator: Jaśmina i Tomasz Labus

Pawilon 15

Poziom I

Sala 1 G

11.00

11.45

Prezentacja - Mołdawia

„Mołdawia: odkryj polskie drogi do korzeni”.

Organizator: National Inbound Tourism Association of Moldova

Scena Kultury

Pasaż

11.30

12.00

Roztocze dla turystów

Prezentuje: Andrzej Kudlicki- LOT Roztocze i LOT Zamość i Roztocze, szef BT Quand

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

12.00

13.30

Spotkanie z podróżnikiem:

Szymon 'Simon' Radzimierski. W krainie orangutanów - eXtremalne Borneo

Organizator: planetkiwi.pl

Scena Kultury

Pasaż

12.00

15.00

Budowa i promocja produktu turystyki wiejskiej i agroturystyki w oparciu o potencjał regionu.

Organizator: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Pawilon 7

Antresola

Sala C

12.00

15.00

XXV Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej - uroczystość wręczenia nagród i zakończenia Przeglądu

Organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Pawilon 7

Antresola

Sala A

12.15

12.45

„Gotania – wczoraj, dziś i jutro” - Lokalna Organizacja Turystyczna a rozwój podregionu hrubieszowskiego

Prezentuje: Justyna Krawczyk – LOT GOTANIA

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

12.45

Finały konkursów na stoisku Regionu Partnerskiego.

Konkursy trwają od godz. 10.00

Pawilon 7A

Stoisko 15

Region Partnerski

13.00

14.00

Lubelskie pokazy kulinarne na stoisku Regionu Partnerskiego

Pawilon 7A

Stoisko 15

Region Partnerski

13.00

13.30

Atrakcyjność turystyczna Poleskiego Parku Narodowego

Prezentuje: Andrzej Różycki - przyrodnik z PPN

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

13.00

14.30

16.00

Degustacje wina – smaki Mołdawii

Organizator: National Inbound Tourism Association of Moldova

Pawilon 7

Stoisko 46

13.00

15.00

TOUR SALON BLOG MEETING – trzecia edycja

Spotkanie B2B wystawców, profesjonalnych zwiedzających i blogerów

Organizator: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Pawilon 7

Antresola

Sala I

13.30

15.00

Spotkanie z podróżnikiem – GOŚĆ DNIA:

Arkady Paweł Fiedler - Maluchem z kontynentu na kontynent

Po spotkaniu podpisywanie książki - pawilon 7a, STREFA KONTYNENTÓW (stoisko 42)

Organizator: Wydawnictwo Kontynenty

Scena Kultury

Pasaż

13.45

14.15

Oferta turystyczna Krainy Lessowych Wąwozów

Prezentuje: Wiesław Czerniec – LOT Kraina Lessowych Wąwozów

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

15.00

Spotkanie z podróżnikiem:

Arun Milcarz – M jak Madagaskar, podróż jak kabaret

Po spotkaniu podpisywanie książki - pawilon 7a, STREFA KONTYNENTÓW (stoisko 42)

Organizator: Wydawnictwo Kontynenty

Pawilon 7

Antresola

Sala E

15.00

16.30

Nieznane Bałkany – niezwykłe możliwości! Albania, Kosowo, Macedonia na turystycznym szlaku.

Organizator: mojalbania.com

Scena Kultury

Pasaż

15.15

Finały konkursów na stoisku Regionu Partnerskiego. Konkursy trwają od godz. 13.00

Pawilon 7A

Stoisko 15

Region Partnerski

16.30

17.30

Wyścig autostopem – Poznań – Comacchio

Blisko 3 mln km, czyli Wyścig Autostopem od Środka

Organizator: addicted2fun

Pasaż

Scena Kultury

17.30

18.00

Drogi Toskanii

Organizator: Wioletta Lewandowska, www.mojatoskania.com

Pasaż

Scena Kultury

Niedziela | 19 lutego 2017

10.30

11.30

Spotkanie z podróżnikami:

Robert Czerniak i Joachim Czerniak - „Podróże do granic” to opowieść o niezwykłej relacji pomiędzy ojcem, a synem. Dwie wyprawy do Ameryki Południowej, rak! i 10 000 kilometrów na rowerach przez Australię.

Po spotkaniu podpisywanie książki - pawilon 7a, stoisko 25

Organizator: Robert Czerniak

Scena Kultury

Pasaż

11.30

13.00

Spotkanie z podróżnikiem – GOŚĆ DNIA:

Łukasz Wierzbicki – „Machiną przez Chiny” – prelekcja nie tylko dla dzieciaków. Po spotkaniu podpisywanie książki.

Po spotkaniu podpisywanie książki - pawilon 7a, STREFA KONTYNENTÓW (stoisko 42)

Organizator: Wydawnictwo Kontynenty

Scena Kultury

Pasaż

10.00

16.00

STREFA NEW TECH – NEW TRAVEL

Polska organizacja Turystyczna

  • 10:00 – 16:00

Kino turystyczne, konkursy na stołach multimedialnych oraz infokioskach, Konkursy w wirtualnej rzeczywistości (film 360°) Zart,

  • 10:00 – 13:00

Konkurs na stołach multimedialnych cz. I – organizator POT

  • 10:30 – 11.00

Konkurs Śląskie – Żarki

  • 11:05 – 11:35

II Konkurs ŚOT

  • 11:40 – 12:10

Konkurs Lublina

  • 12.15 – 12.45

Konkurs Podlaskie - odwiedź stoisko Podlaskie i zgarnij super nagrody

13.15 – 13.35

Ogłoszenie wyników konkursu na stołach multimedialnych POT

  • 13:35 – 14:05

III Konkurs ŚOT

13.45 – 15:00

Konkurs na stołach multimedialnych cz. II – organizator POT

  • 15.15 – 15.30

Ogłoszenie wyników konkursu na stołach multimedialnych POT

Organizator: Polska Organizacja Turystyczna

Pawilon 7 A

Stoisko 19

11.00

19.15

Festiwal Podróżniczy "Śladami marzeń" – V edycja

  • 11:00 - Katarzyna Kowalczyk – Twins on Tour - Na granicy dwóch Ameryk - USA i Meksyk
  • 12:00 - Aleksandra, Tomasz, Michaś Dudek – Europa z dzieckiem - gry miejskie i super zabawa
  • 13:15 - Agnieszka Zakonek – Wcale nie trzeba na koniec świata, czyli Polska na rowerze
  • 14:15 - Adam Szostek – Longandroll - reaktywacja! 1000 km na desce przez Malezję
  • 15:30 - Adam Banach – Czuj czuj Chivay - The E. Malinowski Fundation
  • 16:00 - WKTJ Poznań – Poznaniacy na dnie najgłębszej jaskini świata
  • 16:45 - Małgorzata Szumska – Twarze tajfunu - o poszukiwaniu szczęścia na Filipinach
  • 17:45 - Rozstrzygnięcie konkursu o Złoty Ślad
  • 18:15 - Jakub Rybicki i Paweł Wicher  – Greenland Ice Trip
  • 19:15 - Zakończenie Festiwalu
  • 20:30 - After Party - Lot Chmiela, ul. Żydowska 4

Organizator: Jaśmina i Tomasz Labus

Pawilon 15

Poziom I

Sala 1 G

11.00

11.30

Roztocze dla turystów

Prezentuje: Andrzej Kudlicki- LOT Roztocze i LOT Zamość i Roztocze, szef BT Quand

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

11.45

12.15

Zamość – jak bawić się historią – kampanie promocyjne miasta Zamość

Prezentuje: Jacek Bełz – UM Zamość

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

12.00

13.00

Lubelskie pokazy kulinarne na stoisku Regionu Partnerskiego

Pawilon 7A

Stoisko 15

Region Partnerski

12.30

13.00

Walory przyrodnicze Poleskiego Parku Narodowego

Prezentuje: Andrzej Różycki - przyrodnik z PPN

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

12.30

Spotkanie z podróżnikiem:

Krzysztof Deszczyński – Kolory Deszcza…Birma. Opowieść fotograficzna.

Organizator: Wydawnictwo Kontynenty

Pawilon 7

Antresola

Sala E

13.00

14.30

Degustacje wina – smaki Mołdawii

Organizator: National Inbound Tourism Association of Moldova

Pawilon 7

Stoisko 46

13.00

13.45

Występ artystyczny zespołu ,,Tym bardziej” -

Piotrków Trybunalski

Scena Kultury

Pasaż

Region Partnerski

13.15

Finały konkursów na stoisku Regionu Partnerskiego

Konkursy trwają od godz. 10.00

Pawilon 7A

Stoisko 15

Region Partnerski

13.15

13.45

„Gotania – wczoraj, dziś i jutro” - Lokalna Organizacja Turystyczna a rozwój podregionu hrubieszowskiego

Prezentuje: Justyna Krawczyk – LOT

Pawilon 7

Antresola D

Region Partnerski

14.00

Spotkanie z podróżnikiem:

Kasia Nizinkiewicz – Pieszo przez Laponię i Islandię

Organizator: Wydawnictwo Kontynenty

Pawilon 7

Antresola

Sala E





[ Wstecz ]