Tour Salon 2022. Znamy datę kolejnej edycji. Do zobaczenia 21-23 października❗  

Organizator:

Frankfurt nad Menem

01.07.2020 12:51:15

Podziel się

Frankfurt nad Menem, to największe miasto Hesji – landu, który od 20 lat jest regionem partnerskim Wielkopolski. Z frankfurckiego lotniska do centrum miasta dojechać można szybką kolejką miejską w ciągu kilku minut.

Miasto szczyci się ponad 1200-letnią historią. Liczne zabytki są dowodem siły i znaczenia miasta w minionych stuleciach. We Frankfurcie nad Menem dopiero niedawno odbudowano zburzoną podczas wojny starówkę. Frankfurt znów zyskał historyczne centrum. Nie jest ono wprawdzie oryginalne, nie ma też tej samej wielkości co dawniej, ale jednak w mieście stoi 35 zrekonstruowanych budynków, z czego 15 to rekonstrukcje „kreatywne“, a więc bez uwzględnienia oryginalnych planów. Nowa starówka we Frankfurcie z pewnością dodała miastu uroku. Jej otwarcie nastąpiło w 2018 r.

W panoramie Frankfurtu dominują jednak wieżowce. To najbardziej amerykańskie z niemieckich miast. Tutaj można poczuć puls czasu. Miasto jest synonimem innowacji i rozwoju. Kultowe lokale, młode marki w zakresie mody oraz silna i kreatywna gospodarka odzwierciedlają frankfurckiego ducha czasu.

 

A gdy zmęczy nas wielkomiejski zgiełk wystarczy wyjechać kilkanaście kilometrów poza miasto i odpocząć w jednej z licznych położonych nad Menem i Renem winnic delektując się kieliszkiem - znakomitego na letnie upały – schłodzonego rieslinga.