Tour Salon 2022. Znamy datę kolejnej edycji. Do zobaczenia 21-23 października❗  

Organizator:

Lekcja historii: Jak żyli ludzie 1000 lat temu i warsztaty "Napisz kronikę Krzywoustemu"

17.01.2020 11:11:30

Podziel się

Organizator: Muzeum Początków Państwa Polskiego - instytucja zajmującą się głównie dziedzictwem polskiego średniowiecza oraz historią Gniezna i regionu. Posiada zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne; prowadzi działalność naukowo-badawczą, wydawniczą oraz edukacyjną w ramach lekcji muzealnych. Obok systematycznie wzbogacanych o nowe eksponaty wystaw stałych w muzeum organizuje się różnorodne, przekrojowe ekspozycje czasowe prezentujące zabytki od pradziejów, poprzez średniowiecze i czasy nowożytne, aż po współczesność.

Jak żyli ludzie 1000 lat temu?

Zdecydowanie byli od nas zaradniejsi, a przedmioty, którymi się otaczali i posługiwali, wykonywali samodzielnie. Weźmiemy je do rąk i zastanowimy się: do czego służyły? W lekcji zostaną wykorzystane repliki zabytków i multimedialne animacje.

Uzupełnieniem zajęć będą warsztaty:

Napisz kronikę Krzywoustemu

Pisanie i czytanie nie było mocną stroną naszych przodków, a i pierwsi władcy mieli z nimi problemy. Podczas warsztatu opowiemy, komu zawdzięczamy pierwsze księgi i pokażemy, czym się one wyróżniały. Nie zabraknie też krótkiego ćwiczenia z użyciem piórka i pergaminu.

 

Prowadzący:  Muzeum Początków Państwa Polskiego, http://www.muzeumgniezno.pl/

Dodatkowe informacje:

czas trwania: 45 minut

godziny: 11.15 

miejsce: Poznań Congress Center - poziom 1, sala C

liczba uczestników: 20 osób

kategoria wiekowa: od klasy IV

Zgłoś uczniów na lekcje