Organizator:

MAŁOPOLSKA: ENERGYLANDIA

Podziel się

 

Energylandia to najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. 35 hektarów powierzchni zagospodarowano 75 atrakcjami w 5 strefach tematycznych. W tym 15 Roller Coasterów i 23 atrakcje dla dzieci do 3 lat.

Strefa ekstremalna – znajdziesz tu rekordowe w skali światowej i europejskiej Roller Coastery. M.in. największy w Europie Mega Coaster Hyperion (prędkość max. 142 km/h i 80m pierwszy spadek), czy najwyższy i najszybszy na świecie, wodny Speed Water Coaster (prędkością max. 110 km/h, wys. Konstrukcji 60 m), a także najnowsza, flagowa atrakcja - ZADRA. To największy na świecie hybrydowy (drewniano-stalowy) Roller Coaster, który osiąga zawrotną prędkość 121 km/h i gwarantuje niezwykłą podróż po torze o długości 1316 m. Zadra to jednocześnie 15 Roller Coaster w Energylandii.

Strefa dla dzieci to Bajkolandia oraz Strefa Cyrkowa. W obu można poczuć się jak dziecko. Odnajdziemy tutaj klasyczną, wiedeńską karuzelę Sisi – symbol parków rozrywki na całym świecie. Są też widokowe kolejki Samoloty oraz Magic Fly, na którym obejrzeć można Park z góry i zaplanować kolejne atrakcje do zaliczenia. W tej części Parku są też niewielkie Roller Coastery, skonstruowane idealnie pod dzieci.

Strefa Familijna - dostosowana do użytku zarówno przez dzieci, jak i rodziców. Skorzystamy tu z Roller Coastera Dragon RMF z podwieszanymi fotelikami, ale także z największej w Europie Środkowo-Wschodniej atrakcji wodnej Anaconda czy szalonymi pontonami Jungle Adventure!

Water Park – 4000 leżaków, 1800 m2 powierzchni, 3 baseny z podgrzewaną wodą o głębokości od 20 do 140 cm, setki leżaków wokół piaszczystej plaży z palmami, a także 13 zjeżdżalni w części Tropical Fun!

Smoczy Gród – nowa, piątą strefą Energylandii. Aż 5 hektarów nowej przestrzeni z atrakcjami, stylizowanymi na okres średniowiecznej Europy oraz gotyku. Kolejka widokowa Dragon Adventure oraz dwa rodzinne Roller Coastery czekaj!

Wydarzenia w Energylandii to nieodłączna część roku! Zabawa na atrakcjach i podziwianie iluminacji Parku do 22:00 możliwa podczas Magic Night 18 i 25 lipca oraz na 1, 8, 15 i 22 sierpnia, a także 24 października podczas Halloween Night. W kalendarzu znalazły się także Oktoberfest  od 5 do 13 września oraz zimową odsłonę Energylandii - Winter Kingdom między 28 listopada, a 10 stycznia.

Western Camp Resort - najbliżej położony obiekt noclegowy, wyposażony w strefy relaksy, boiska, miejsca do pieczenia kiełbasek oraz restaurację.

 

Więcej informacji:

www.energylandia.pl

Facebook