Organizator:

Regiony i miasta

Podziel się

TOUR SALON poleca miejsca w Polsce warte odwiedzenia, a także obiekty noclegowe i gastronomiczne, z których warto skorzystać. Sprawdź i zaplanuj fantastyczne weekend lub wakacje.

Beskidy - Polska Marka Turystyczna

Marka Beskidy została zbudowana wokół jednego z najbardziej rozpoznawalnych pasm górskich w Polsce. Beskidy obejmują swoim zasięgiem tereny o bardzo bogatym folklorze. Autentyczność rozumiana jako silne utożsamianie się społeczności lokalnej z własną kulturą stanowi ogromny potencjał dla regionu przyciągający turystów pragnących doświadczyć lokalnego folkloru. Atutem regionu jest także zróżnicowany pejzaż kulturowy, ukształtowany w wyniku gospodarki pasterskiej.

Więcej informacji

PAŁUKI

Pałuki – niewielka kraina na pograniczu Wielkopolski i Kujaw. Region kulturowy o długiej historii, który od wieków czaruje swoim krajobrazem odbijającym się w tafli około 130 jezior. Współczesne Pałuki to region turystyczny – pełen urokliwych miejsc zaskakujących swoistą atmosferą. Pochodzenie jego nazwy tłumaczy się pagórkowatym ukształtowaniem terenu.

Więcej informacji

DOLNOŚLĄSKIE

Dolny Śląsk to region bogaty i różnorodny jak żaden inny w Polsce. Od malowniczych i spokojnych dolin Odry i Baryczy na północy aż po rozległe tereny Karkonoszy, Gór Izerskich, Gór Sowich czy Masywu Śnieżnika, a więc pasm górskich wchodzących w skład polskich Sudetów – pełen jest prawdziwych skarbów dziedzictwa zarówno kulturowego, jak i naturalnego.

Więcej informacji

DOLNOŚLĄSKIE: Aglomeracja Wałbrzyska

Tajemnicza i różnorodna – taka jest Aglomeracja Wałbrzyska. Znajdują się tu unikatowe zabytki techniki, średniowieczne zamki piastowskie, piękne pałace i zabytkowe kościoły różnych wyznań, będące świadectwem wielokulturowości regionu. Nie został on zniszczony podczas II wojny światowej, dzięki czemu do dziś można podziwiać oryginalne starówki miejskie i poczuć klimat malowniczych uzdrowisk. Pozostałością z okresu wojny są potężne podziemne tunele, wydrążone w górach, których przeznaczenie nadal pozostaje tajemnicą.

Więcej informacji

"Księstwo Świdnicko-Jaworskie" obejmuje gminy i miasta Przedgórza Sudeckiego znajdujące się na terenie historycznego Księstwa, terenie bogatym w niezliczoną ilość obiektów dziedzictwa kulturowego oraz atrakcji turystycznych. Setki zabytków, zamki, pałace, przepiękne starówki, muzea, osobliwości przyrody tworzą bogatą ofertę, która zadowoli najbardziej wymagającego turystę.

Więcej informacji

DOLNOŚLĄSKIE: Świdnica

Historyczne miasto o ponad 750-letniej tradycji i wielu cennych zabytkach, położona zaledwie 50 km od stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Dzięki zachowanej w dobrym stanie po II wojnie światowej starówce Świdnica jest uznawana za jedno z najcenniejszych zabytkowych miast Polski. Największą atrakcją Świdnicy jest pochodzący z XVII wieku Kościół Pokoju pw. św. Trójcy – największa drewniana świątynia Europy, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Więcej informacji

KUJAWSKO-POMORSKIE: Toruń - Polska Marka Turystyczna

Toruń jest turystyczną ikoną województwa kujawsko-pomorskiego, miastem o ogromnym dziedzictwie kulturowym, będącym świadectwem jego dawnej potęgi ekonomicznej i politycznej. Ogromne znaczenie dla turystyki ma zabytkowy średniowieczny zespół miejski, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Toruńskie pierniki są rozpoznawalne w całym kraju, a tradycja ich wytwarzania jest żywa, autentyczna i nadal dynamicznie się rozwija.

Więcej informacji

KUJAWSKO-POMORSKIE: Koronowo

Koronowo to stolica jednej z największych gmin województwa kujawsko - pomorskiego, a największa w powiecie bydgoskim, rozciągająca się na północ od Bydgoszczy w dolinie rzeki Brdy. Odpocząć tu można m.in. nad Zbiornikiem Koronowskim, zwanym Zalewem Koronowskim -  rozległym akwenem wodny o długości 42 km, który powstał po spiętrzeniu wód rzeki Brdy. Znajdziecie tu także zabytkowy most kolejki wąskotorowej w Koronowie - Okolu, jeden  z najwyższych w Europie.

Więcej informacji

LUBELSKIE: Kraina Lessowych Wąwozów - Polska Marka Turystyczna

Kraina Lessowych Wąwozów obejmuje obszar położony w zachodniej części województwa lubelskiego, na północno-zachodnim skraju Wyżyny Lubelskiej. Jej nazwa nawiązuje do największego w Europie skupiska lessowych wąwozów. Kazimierski Park Krajobrazowy wraz z otuliną zasięgiem obejmuje ponad połowę krainy. Do ważnych potencjałów marki należą walory, atrakcje i infrastruktura umożliwiające rozwój turystyki zdrowotnej i uzdrowiskowej.

Więcej informacji

ŁÓDZKIE

Województwo łódzkie to sto szlaków rowerowych, w tym 2 magistrale europejskie Wschód-Zachód i Północ-Południe, 52 szlaki piesze oraz 7 szlaków kajakowych czekają na tych, którzy preferują aktywne formy spędzania czasu wolnego. To także liczne zabytki jak pałac w Nieborowie czy zamek królewski w Opocznie oraz ogrom atrakcji dla dzieci jak na przykład Zoo Safari w Borysewie, Centrum Nauki i Techniki EC1 czy Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku koło Brzezin.

Więcej informacji

LUBELSKIE: Lublin - Polska Marka Turystyczna

Lublin to przepiękne miasto o urozmaiconej rzeźbie terenu, z licznymi wąwozami, dolinami i wzgórzami. Miasto zachwyca siedmiowiekową historią opowiadaną przez muzea, zabytki, tradycyjne smaki oraz legendy. Zwiedzanie miasta warto rozpocząć od spaceru po Starym Mieście i podążać szlakiem historycznego bogactwa, wielokulturowych korzeni, a także wciąż żywych tradycji okresu jagiellońskiego i diaspory żydowskiej.

Więcej informacji

LUBUSKIE

Lubuskie zachwyca przyrodą i bogatym dziedzictwem kulturowym. Architektura obfituje w mury obronne, zamki, pałace, dwory, folwarki, kościoły jak również obiekty militarne z czasów II wojny światowej. Zabytki są wtopione w otaczające jeziora, rzeki i lasy, które sprzyjają rozwojowi turystyki wodnej (wędkarstwa), pieszej oraz rowerowej.

Więcej informacji

OPOLSKIE

OPOLSKIE – ODKRYJ NIEODKRYTE! Setki zabytków, zamki i pałace dawnych rodzin szlacheckich i potentatów przemysłowych, unikalne muzea, bogate życie kulturalne oraz tradycyjne smaki regionu zaklęte w pysznych potrawach kuchni Śląska Opolskiego w połączeniu z malowniczym krajobrazem i cenną przyrodą dają niezwykłą mieszankę atrakcji, które co roku przyciągają turystów. Najmniejsze województwo w  Polsce, wciąż czeka na odkrycie.

Więcej informacji

PODKARPACKIE

Dla poszukiwaczy przygód. Dla ciekawych świata. Dla wielbicieli piękna. Dla pragnących ciszy i bliskości z naturą. PODKARPACKIE PEŁNE ZACHWYTÓW! Podkarpackie to kraina pełna przyrodniczej i kulturowej różnorodności, która urzeka i zachwyca. Wyjątkowo bogata w rzadką gatunkowo przyrodę, malowniczy krajobraz naturalny i kulturowy oraz ciekawe atrakcje turystyczne.

Więcej informacji

PODLASKIE

Województwo podlaskie to obszar, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością, a natura i cywilizacja stanowią doskonałą całość. Białowieski Park Narodowy to jeden najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, a znajdującemu się w jego sercu rezerwatowi ochrony ścisłej króluje sam żubr. Biebrzański Park Narodowy chroni ogromną przestrzeń terenów bagiennych i torfowych, które są domem dla setek gatunków ptaków. Narwiański Park Narodowy zwany „polską Amazonią” to labirynt wodny uformowany przez rzekę Narew, a w pejzaż Wigierskiego Parku Narodowego wpisane są liczne jeziora, w tym największe – Wigry – oraz najgłębsze – Hańcza.

Więcej informacji

PODLASKIE: Supraśl

W północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim, w sercu Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej leży jedno z najmłodszych polskich uzdrowisk – Supraśl.  Supraśl to perła Puszczy Knyszyńskiej. Niezwykle atrakcyjny zakątek mający ponad 500-letnią tradycję, która złotymi zgłoskami wpisała się w historię Polski, Białorusi i Litwy.

Więcej informacji

ŚLĄSKIE: Śląsk Cieszyński

Śląsk Cieszyński – kraina historyczna w Polsce i Czechach, obejmująca południowo-wschodnią część Śląska, skupioną wokół miasta Cieszyn i rzeki Olzy. Świetne miejsce do uprawiana turystyki narciarskiej, zimowej turystyki pieszej, rowerowej oraz turystyki górskiej.

Więcej informacji

ŚWIĘTOKRZYSKIE: Busko-Zdrój

Busko-Zdrój to niezwykła miejscowość uzdrowiskowa położona w południowej części województwa świętokrzyskiego, słynąca z unikalnych wód siarczkowych. Ich walory lecznicze są wysoko cenione w Polsce, Europie i na świecie. Miasto posiada bogatą historię, zachwyca pięknem przyrody,  a także wspaniałymi zabytkami architektury.

Więcej informacji

WARMIA I MAZURY

Warmińsko–mazurskie można śmiało określić, jako region o wysokiej atrakcyjności turystycznej. Ponad 3000 jezior sprawia, że kraina wygląda jak wielki, niebieski ptak rozciągający swe skrzydła na tle lasów. Mazury są finalistą konkursu na 7 Nowych Cudów Natury w 2011 r., a w roku 2016 wymieniono je na liście National Geographic Traveler jako miejsce, które warto odwiedzić w 2016 roku.

WIĘCEJ INFORMACJI

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Gołdap Mazurski Zdrój

Gołdap to jedyne na Warmii i Mazurach uzdrowisko i miasto o najczystszym w Polsce powietrzu. To prężnie rozwijający się ośrodek turystyczno-wypoczynkowy i członek elitarnego stowarzyszenia miast Cittaslow. W dzielnicy uzdrowiskowej tętnią życiem czwarte co do wielkości w Polsce Mazurskie Tężnie Solankowe.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA

W Wielkopolsce poznasz historię pierwszych władców Polski na Szlaku Piastowskim, otworzą się przed Tobą wrota zamków i pałaców, znajdziesz miejsce na relaks w Wielkopolskim Parku Narodowym, Puszczy Noteckiej, nad jednym z malowniczych jezior czy w wyprawie po najdłuższym szlaku wodnym w Polsce, po niemal 700-kilometrowej Wielkiej Pętli Wielkopolski, wyruszysz w podróż parowozem, Rozsmakujesz się w kuchni regionalnej, kosztując takich smakołyków jak andruty kaliskie, rogal świętomarciński, wielkopolski ser smażony czy kaczka z pyzami i modrą kapustą.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Poznań

Poznań zaskakuje różnorodnością propozycji. To miasto, gdzie nowoczesność styka się z tradycją i historią, tworząc jedyną w swoim rodzaju i niepowtarzalną mozaikę. To tutaj powstała pierwsza polska katedra w 968 r. Stary Rynek z pięknym, renesansowym ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami, a Ci, którzy szukają innych wrażeń niż zwiedzanie, powinni wybrać się nad Jezioro Maltańskie.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Międzychód

Gmina Międzychód to malownicze krajobrazy, czyste jeziora i piękne kompleksy leśne borów sosnowych Puszczy Noteckiej. Międzychód jest miastem, które ma ciekawy układ urbanistyczny - położone jest na przesmyku między jeziorem i rzeką, a z międzychodzkiego Rynku, który jest jednym z bardziej malowniczych wielkopolskich rynków, można zajrzeć nad Wartę i jezioro jednocześnie.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Wolsztyn

Leżąca na zachodniej granicy województwa Gmina Wolsztyn stanowi doskonałą wizytówkę Wielkopolski witającą turystów z kraju i zagranicy hasłem „Wolsztyn pełną parą...”. Dawny układ urbanistyczny miasta, położenie na przesmyku dwóch jezior (Wolsztyńskiego i Berzyńskiego), atrakcyjne walory przyrodniczo- krajobrazowe stanowią solidną podstawę turystyki i rekreacji na terenie gminy.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: REGION KONIŃSKI

Kajakiem, żaglówką, rowerem, pieszo, a może konno? W regionie konińskim nie zabraknie inspiracji, by zaplanować aktywny wypoczynek! Dysponuje on interesującą gamą walorów turystycznych, przyrodniczych i historycznych, które stanowią jego wizytówkę i jednocześnie prawdziwy skarb. Będący w centrum Polski region, przedzielony doliną Warty oraz  pięknymi jeziorami, rezerwatami, parkami oraz nieskażonymi lasami, gdzie występuje bogactwo rzadkich gatunków fauny i flory, stanowi zarówno wygodną bazę turystyczną, jak i atrakcyjne miejsce dla dłuższego wypoczynku.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Wągrowiec

Piękne położenie przyrodniczo-geograficzne miasta oraz bogata infrastruktura sportowo-wypoczynkowa sprawiają, że Wągrowiec to doskonałe miejsce dla amatorów aktywnego wypoczynku. Miłośnicy rekreacji w wodzie i na wodzie znajdą w Wągrowcu to, czego najbardziej szukają.

Więcej informacji

ZACHODNIOPOMORSKIE: Świnoujście Wyspy Możliwości

Szeroka, czysta plaża, najcieplejsza woda, dzień o godzinę dłuższy, najwięcej słonecznych dni – czy to nie wystarczy aby zdecydować się na przyjazd do Świnoujścia i odetchnąć krystalicznym, nadmorskim powietrzem? Odkryj krainę 44 wysp gdzie każdy znajdzie zarówno dużo miejsca dla siebie i rodziny a także wiele propozycji spędzenia wolnego czasu.

Więcej informacji