Organizator:

ŚLĄSKIE: Stary Młyn Muzeum Dawnych Rzemiosł

Podziel się

ul. Ofiar Katynia 5, 42-310 Żarki

Muzeum Dawnych Rzemiosł mieści się w autentycznym, byłym budynku elektrycznego młyna. Zachwyca pięknie odrestaurowany obiekt i ekspozycja, w części multimedialna oparta o młynarstwo, piekarstwo, szewstwo, bednarstwo, kołodziejstwo. Atutem są oryginalne maszyny, urządzenia, eksponaty.

Stary Młyn zwiedza się z przewodnikiem. Ten zabiera turystów w podróż w czasie, kiedy to rolnicy żniwowali sierpem, a ziarna mielono na żarnach. W programie interaktywne warsztaty mielenia zboża, zabawa w młynarza i zapinanie worka na workownicy, czy poszukiwanie zwierzątek w młynie. Elementy ekspozycji pozwalają na: dotykanie, zaglądanie, sprawdzanie, wąchanie.

Oferta Muzeum Dawnych Rzemiosł skierowana jest do osób w każdym wieku. Do wyboru dwie ścieżki zwiedzania: jedna dla dzieci, druga dla osób dorosłych. Stary Młyn i praca przewodników są doceniane w licznych konkursach. Muzeum ma na koncie liczne nagrody m.in. za najbardziej rozwojową inicjatywę edukacyjną dla dzieci w wieku do 14 lat organizowanym przez portal CzasDzieci.pl potwierdzoną Złotym Słonecznikiem od ekspertów z zakresu rozwoju i wychowania dzieci.

Obiekt znajduje się na szlaku zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Muzeum czynne 7 dni w tygodniu.

Więcej informacji:

www.muzeumzarki.pl

Facebook