Organizator: Grupa MTP

Szlaki i atrakcje turystyczne

Podziel się

TOUR SALON poleca miejsca w Polsce warte odwiedzenia, a także obiekty noclegowe i gastronomiczne, z których warto skorzystać. Sprawdź i zaplanuj fantastyczne weekend lub wakacje.

SZLAK PIASTOWSKI

Dla tych, którzy poszukują przygód z historią i korzeni polskości oraz tych, dla których ważna jest wartość historyczna miejsc, Szlak Piastowski oferuje poznanie historii początków państwowości polskiej w nowoczesnej formie przekazu, z gwarancją autentyczności historycznej, w miejscach znanych z podręczników historii Polski.

Więcej informacji

DOLNOŚLĄSKIE: Park Leśny w Lubinie

Park Leśny to około 25 hektarów lasu, w którym oprócz ścieżek spacerowych są także: świetne zachowana zabytkowa strzelnica, nowoczesne wystawy historyczne, plac zabaw i park linowy. Można tu zobaczyć okazałą strzelnicę wojskową, zabudowaną w latach 30. XX wieku. Na potrzeby edukacji historycznej odremontowano także cztery zabytkowe bunkry. Park Leśny to również przestrzeń, gdzie można świetnie się bawić i zadbać o codzienną porcję aktywności fizycznej. Oprócz scenerii idealnej do spacerów czy uprawniania biegów, w parku są też świetne warunki do zabawy dla młodszych i starszych.

Więcej informacji

DOLNOŚLĄSKIE: ZOO Lubin

ZOO Lubin to najmłodszy ogród zoologiczny w Polsce. Powstał w 2014 roku, zajmując ponad 14 ha parku miejskiego w Lubinie. Kolekcja zwierząt skupia ponad 80 gatunków, z czego ok. 60 to ptaki. Wstęp do ogrodu zoologicznego jest bezpłatny, a odwiedziny można zaplanować na każdy dzień w roku, gdyż zoo jest otwarte okrągły rok – bez wyjątków!

Więcej informacji

DOLNOŚLĄSKIE: Czerwony Gryf

Stowarzyszenie to źródło kontaktu dla osób, które szukają pilota bądź przewodnika po Świdnicy i okolicach. W zawiązku z tym, oferujemy Państwu usługi przewodnickie najwyższej jakości, w języku polskim, rosyjskim, angielskim, niemieckim.Przygotowujemy i realizujemy programy zwiedzania dostosowane do życzeń turystów. Jeśli chcecie Państwo miło spędzić czas w naszej przepięknej Świdnicy i okolicach, poznać jej zabytki i historię zadzwońcie do przewodnika z naszego Stowarzyszenia.

Więcej informacji

DOLNOŚLĄSKIE: Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku

Park Miniatur Minieuroland w Kłodzku to miejsce,  w którym dzieci i dorośli poczują się jak bohaterowie bajkowej opowieści. Niczym olbrzym Guliwer możecie odkryć w miniaturowym świecie słynne budowle i zabytki. Park miniatur ma powierzchnię ponad dwóch hektarów i został idealnie wkomponowany w malowniczy, górski krajobraz Ziemi Kłodzkiej. W pięknym ogrodzie znajduje się ponad 40 misternie wykonanych makiet oraz unikalna roślinność, sprowadzona z najlepszych szkółek ogrodniczych.

Więcej informacji

DOLNOŚLĄSKIE: Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej to unikalne miejsce na mapie Dolnego Śląska, jak i Polski. Jedno z nielicznych miejsc, gdzie możecie Państwo poczuć prawdziwą historię kolejnictwa – począwszy od maszyn parowych, skończywszy na lokomotywach elektrycznych.Ponad 2,5 hektara terenu danej Parowozowni pozwoli na spędzenie kilku godzin wśród zabytków techniki – możecie je poznać zarówno przy pomocy naszych zaangażowanych przewodników, jak i samemu, niespiesznie odkrywając zakamarki.

Więcej informacji

MAŁOPOLSKIE: Energylandia

Energylandia to najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce. 35 hektarów powierzchni zagospodarowano 75 atrakcjami w 5 strefach tematycznych. W tym 15 Roller Coasterów i 23 atrakcje dla dzieci do 3 lat.

Więcej informacji

MAZOWIECKIE: Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki na warszawskim Placu Konesera to interaktywne galerie, przewodnicy z pasją oraz możliwość degustacji Polskich Wódek. Muzeum oferuje możliwość udziału w tematycznych modułach szkoleniowych prowadzonych przez profesjonalnych barmanów. Wyjątkowe przestrzenie zabytkowego budynku dawnego Zakładu Rektyfikacji sprzyjają organizacji warsztatów, konferencji oraz imprez wieczornych. Muzeum mieści również kameralną salę kinową oraz klimatyczny koktajl bar ¾.

Więcej informacji

ŚLĄSKIE: Stary Młyn Muzeum Dawnych Rzemiosł

Muzeum Dawnych Rzemiosł mieści się w autentycznym, byłym budynku elektrycznego młyna. Zachwyca pięknie odrestaurowany obiekt i ekspozycja, w części multimedialna oparta o młynarstwo, piekarstwo, szewstwo, bednarstwo, kołodziejstwo. Atutem są oryginalne maszyny, urządzenia, eksponaty.

Więcej informacji

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Szlak Krutyni

Szlak ten kojarzony jest przede wszystkim z wypoczynkiem w kajaku, podczas gdy równie ciekawie można pokonać go rowerem lub pieszo. Zapewniają to oznakowane trasy, przebiegające przez najciekawsze miejsca oraz sieć 10 stanic wodnych PTTK. Stanice są tak rozmieszczone, aby codziennie można było pokonać dystans dzielący każdą z nich. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem może być połączenie spływu i wycieczki rowerowej. W taki sposób na pewno dotrzemy do najatrakcyjniejszych punktów.

Więcej informacji

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Green Velo

W województwie warmińsko-mazurskim trasa ma 397 km długości, z czego około połowa poprowadzone jest wydzielonymi drogami dla rowerów, których większość jest w środkowej i wschodniej części trasy. Po Green Velo można przejechać od Elbląga, przez Frombork, Braniewo, Pieniężno, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Korsze, Węgorzewo po Gołdap i wschodnią granice regionu, by kontynuować podróż po Suwalszczyźnie.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Park Orientacji Przestrzennej

Park Orientacji Przestrzennej to wyjątkowy w Europie model przestrzeni służącej rehabilitacji i rewalidacji osób z dysfunkcją wzroku. Otwarta strefa rekreacji jest połączeniem parku krajobrazowego i odtworzonego ogrodu barokowego wraz z zabytkową aleją grabową. W otoczenie wkomponowano specjalne przyrządy dydaktyczne, na których poza rozwijaniem sprawności fizycznej, ćwiczący mogą uczyć się orientacji przestrzennej.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik

Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik, to miejsce dla całej rodziny. Kompleks położony jest na obrzeżach Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, gdzie najmłodsi mają okazję odkrywać świat przyrody na ścieżkach edukacyjnych, na których można zobaczyć historyczne eksponaty w postaci dawnych maszyn i urządzeń związanych z wsią i rybactwem.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Zespół Pałacowo-Parkowy Jankowice

Pałac oferuje wiele atrakcji kulturalnych i edukacyjnych, integrujących społeczność lokalną. Na jego terenie mieści się między innymi: Samorządowa Szkoła Muzyczna I Stopnia, Tarnowskie Centrum Senioralne i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obiekt włącza się w tworzenie, upowszechnianie i ochronę kultury a jego wnętrza stanowią znakomitą scenografię dla wystaw, spotkań, lekcji historycznych, konkursów literackich, warsztatów, festiwali muzycznych, konferencji czy szkoleń.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Projekt "Na puszczańskim szlaku"

„Na Puszczańskim szlaku” to projekt realizowany w Chorzępowie, integruje mieszkańców wsi wokół pomocy dla niepełnosprawnych, wyrażającą się w przygotowaniu ścieżki edukacyjnej w lesie, przystosowanej dla potrzeb osób niewidomych i niedowidzących, dostosowanie plaży do osób niepełnosprawnych ruchowo, organizowanie imprez jak przejazdy wozem strażackim dla niewidomych dzieci, wiele innych działań, podejmowanych przez wszystkich mieszkańców wsi pełnych zrozumienia dla niepełnosprawności osób, które uczestniczą w programie.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Skansen Bicz

Skansen Bicz to niepowtarzalne miejsce gdzie można podziwiać uroki dawnej polskiej wsi. Miłośników historii zainteresuje niepowtarzalny park etnograficzny, w którym ujrzymy ponad 10 tysięcy unikatowych eksponatów, w tym 200-letnie wiatraki “koźlaki”. Ponadto w tej malowniczej scenerii usytuowane są chata grillowa, chata biesiadna, sala weselna, sala bankietowa oraz hotel.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Park linowy "Leśny raj"

Park Linowy „Leśny Raj” to 60 przeszkód, których łączna długość wynosi 400 metrów, godzinna zabawa zawieszona nad ziemią na wysokości od 5 do 11 metrów. Różnorodności przeszkód nie pozwoli na nudę, 4 tyrolki oferujące maksimum prędkości i zabawy, kładki, które sprawdzą Państwa równowagę oraz wymagające trawersy i wiele innych zapewniają niezapomniane wrażenia oraz poczucie wolności.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Park Makiet MIKROSKALA

Park Makiet „Mikroskala” to zupełnie nowa atrakcja, unikatowa w skali europejskiej. W Parku znajduje się wystawa makiet o tematyce filmowej, przyrodniczej oraz historycznej.Odwiedzający park mogą podziwiać m. in. makietę wybuchu w Hiroshimie, filmu „Gwiezdne Wojny”, Arki Noego, floty Krzysztofa Kolumba u wybrzeży Karaibów, tonącego Titanica, czy makietę  lądowania na Księżycu. Są też tradycyjne makiety kolejowe dla starszych oraz młodszych pasjonatów kolejnictwa.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Sky Camp

Strefa spadochronowa Sky Camp, to miejsce, gdzie można spełnić odwieczne marzenie o lataniu. Prawdziwa dawka adrenaliny, ogromne doświadczenie instruktorskie i zapewnione bezpieczeństwo, to gwarancje świetnej zabawy i wspomnień do końca życia! Skoki w tandemie, to atrakcja dla każdego, kto chce od życia czegoś więcej i szuka niesamowitych wrażeń, wspaniałych widoków i spełnienia marzeń.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Muzeum Okręgowe w Koninie

Położony na południowo-wschodnim brzegu Jeziora Gosławskiego zamek nie przypomina disneyowskich założeń zamkowych z naszych wyobrażeń i może wydawać się skromny. Trzeba jednak pamiętać, że miał on spełniać przede wszystkim funkcję obronną. Stąd jego szczególna lokalizacja na wąskim, piaszczystym półwyspie, otoczonym z trzech stron wodami jeziora i bagnami. Współcześnie zamek gotycki jest siedzibą Muzeum Okręgowego w Koninie. Można w nim zobaczyć między innymi stałe wystawy Konin poprzez wieki, Judaika i Pradzieje ziemi konińskiej, a także jedną z najbogatszych w Polsce kolekcji biżuterii.

Więcej informacji