Organizator:

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: PAŁAC I FOLWARK GALINY***

Podziel się

Pałac i Folwark Galiny to położony na pograniczu Warmii i Mazur, pięknie odrestaurowany majątek ziemski, z pałacem z XVI wieku, dziewiętnastowiecznym folwarkiem, romantycznym 4ha parkiem i ponad 300 ha lasów, łąk, pastwisk i stawów.

Odrestaurowany pałac służy gościom apartamentami i salą konferencyjną w starej powozowni połączonej ze słoneczną oranżerią. Sąsiadujący z nim folwark to zespół budynków z czerwonej cegły, rozłożonych wokół dziedzińca z malowniczym stawem pośrodku. Znajduje się tu spichlerz z wieżą zegarową, mieszczący obecnie dwupoziomową restaurację, stara kuźnia, w której odbywają się biesiady przy ogniu płonącym w kowalskim piecu oraz odrestaurowane stajnie na kilkadziesiąt koni.

Każdy z pokojów i apartamentów hotelowych jest inny. Wyjątkowa atmosfera zabytkowego obiektu podkreślona jest indywidualnym wystrojem wszystkich wnętrz.

Pastelowe pokoje w Folwarku mają klimat rustykalny, podkreślony przez odkryte belki stropowe, ciężkie drewniane drzwi oraz wykusze ze stylowymi oknami i okiennicami.

Wnętrza w Pałacu nawiązują w swym wystroju do tradycji dworskich. Zdobi je kolekcja odrestaurowanych starych sprzętów, uzupełnionych dopasowanymi do nich, indywidualnie zaprojektowanymi meblami z drewna.

Specjały serwowane przez galińską kuchnię zachwycają nutą regionalnej egzotyki i niezrównanym smakiem prawdziwie naturalnych składników. Do przyrządzania potraw używa się  warzyw, owoców i ziół z własnych upraw, podaje się lokalnie wytwarzane sery, wędliny i domowe przetwory. Daje to gwarancję świeżości i najwyższej jakości.

W zabytkowych stajniach znajduje się prawie 70 koni hodowanych a przepiękne plenery majątku, pozwalają prowadzić szkołę jazdy na każdym poziomie – zajęcia dla początkujących, doskonalenie umiejętności jeździeckich lub fascynujące wycieczki w teren.

Szczególny charakter Pałacu i Folwarku Galiny pozwala spędzić każdy dzień inaczej, zgodnie z własnym rytmem potrzeb  Gości.

Więcej informacji:

www.palac-galiny.pl

Facebook