Organizator:

Wypoczynek SLOW

Podziel się

TOUR SALON poleca miejsca w Polsce warte odwiedzenia, a także obiekty noclegowe i gastronomiczne, z których warto skorzystać. Sprawdź i zaplanuj fantastyczne weekend lub wakacje.

Odpoczywaj na wsi

Kampania promocyjna „Odpoczywaj na wsi”, prowadzona przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, kreuje i podkreśla wizerunek obszarów wiejskich jako oferujących całoroczne i zróżnicowane atrakcje. Na stronie Kampanii www.odpoczywajnawsi.pl dostępna jest oferta agroturystycznych obiektów wypoczynkowych, rekomendowanych przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej. est to swoisty (agro)turystyczny punkt informacyjny, w którym można pobrać materiały promocyjne czy obejrzeć filmy promujące ofertę turystyczną polskiej wsi.

Więcej informacji

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Glendoria

Nieco atmosfery lat dwudziestych, kilka wątków z bajek, parę filmowych cytatów - nasz autorski koktajl, który serwujemy pod lasem, na Warmii z dala od turystycznych szlaków – w taki sposób właściciele pierwszego w Polsce glamping’u, zachęcają swoich gości do odpoczynku w duchu slow.

Więcej informacji

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Plajny - Ogród Dobrych Myśli

Plajny to miejsce niezwykle gościnne, wysmakowane wizualnie i bardzo „smaczne”. Tutaj, jak twierdzą gospodarze, czas wyraźnie zwalnia swój bieg, pozwalając czerpać radość z życia w otoczeniu natury. Plajny to miejsce, które powstało z marzeń o urzeczywistnieniu slow life w plenerach Warmii i Mazur.

Więcej informacji

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Z PASTWISKA NA TALERZ

To niezwykłe siedlisko położone jest w Parku Krajobrazowym Pojezierza Iławskiego. Sąsiedztwo Jezioraka, najdłuższego jeziora w Polsce z jednej strony, w połączeniu z  historią ziem Prus Wschodnich z drugiej, tworzy niepowtarzalny klimat miejsca żyjącego w zgodzie z naturą i korzystającego z jej dobrodziejstwa.

WARMIŃSKO-MAZURSKIE: Z PASTWISKA NA TALERZ

WIELKOPOLSKA: Agroturystyka "Nad Kamionką"

Gospodarstwo agroturystyczne „Nad Kamionką” zaskakuje atmosferą i sielskim klimatem. Budynek otoczony jest lasem, obok przepływa rzeka Kamionka. Położenie agroturystyki zachęca więc do skorzystania z wielu atrakcji znajdujących się zarówno na terenie gospodarstwa, jak i w jego sąsiedztwie. Można tutaj grillować i biesiadować przy ognisku, czy wędkować.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Dworek w Borówkach

Na polanie wśród lasów sosnowych i wzniesień porośniętych borówkami, znajduje się Dworek w Borówkach, usytuowany przy splocie trzech tras turystycznych. Tutaj odnajdzie się spokój, przepiękne plenery zachęcające do spacerów, podczas których jesienią można podziwiać piękne wrzosowiska. Dodatkową atrakcją jest położony niedaleko 18-hektarowy zbiornik wodny w Kobylej Górze.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Dwór Gogolewo

W przepięknej nadwarciańskiej okolicy, z dala od miejskiego zgiełku znajduje się Dwór Gogolewo. Pochodzący z końca XVIII wieku obiekt, to przykład polskiej architektury klasycystycznej. W 2018 roku zakończył się pieczołowity remont i renowacja obiektu. Dzisiaj jest już udostępniany osobom szukającym wytchnienia od codziennej bieganiny, wypoczynku na łonie natury. Osoby aktywne mogą wybrać się na zwiedzanie okolicy wypożyczonymi rowerami trekkingowymi.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Gospodarstwo Agroturystyczne "Koci Grzbiet"

Przepiękna okolica – las, jezioro, woda, ciekawy dom wiejski i mili gospodarze. Gospodarstwo agroturystyczne „Koci Grzbiet” położone jest w przepięknym, ekologicznie czystym rejonie na styku Puszczy Noteckiej i Puszczy nad Drawą. Goście mogą wypożyczyć rowery turystyczne lub kijki do nordic walking. Okolica wręcz zachęca do wycieczek pieszych i rowerowych oznakowaną siecią szlaków.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Ośrodek Wypoczynkowy "Krokus"

Ośrodek Wypoczynkowy Krokus znajduje się na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Teren ten znakomicie nadaje się na wypoczynek dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem środowiska wodnego. Obiekt posiada ponad 200 miejsc noclegowych w hotelu i domkach, własną plażę z dostępem do jeziora, własną przystań ze sprzętem wodnym takim jak żaglówki, kajaki, windsurfing.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Pałac Tłokinia

Pałac Tłokinia to dawna rezydencja szlachecka Zofii i Ignacego Chrystowskich z początku XX wieku, ukryta wśród 250-letnich dębów otaczającego parku. Obiekt po gruntownej rewitalizacji rozkwitł na nowo i od 2012 roku zaprasza swych gości do skorzystania z szerokiej oferty restauracyjnej, bankietowej, konferencyjnej i oczywiście noclegowej. Pałac Tłokinia oferuje menu a’la carte kuchni polskiej z elementami kuchni francuskiej.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Rezydencja nad Jeziorem - Pestkownica

W środku lasu na terenie Puszczy Drawskiej znajduje się Rezydencja nad Jeziorem. To idealne miejsce do wypoczynku dla osób szukających ciszy, spokoju, bliskości z przyrodą. Właściciele zapraszają rodziny z dziećmi, na które czeka tutaj wiele atrakcji i aktywności organizowanych na świeżym powietrzu. Pestkownica to również wymarzone miejsce na wesela, imprezy okolicznościowe i rodzinne oraz szkolenia firmowe.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Weranda Home

Nieopodal Poznania w miejscowości Sławica, w sercu Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki, gdzie dzika przyroda wabi swoim pięknem i spokojem, mieści się Weranda Home. Otoczona lasem rezydencja, w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch jezior: Księża i Borowego, oferuje niepowtarzalną atmosferę spotkań i aktywnej rekreacji.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Rodzinny Park Przygód i Edukacji GóreczniK

Rodzinny Park Przygód i Edukacji Górecznik, to miejsce dla całej rodziny. Kompleks położony jest na obrzeżach Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, gdzie najmłodsi mają okazję odkrywać świat przyrody na ścieżkach edukacyjnych, na których można zobaczyć historyczne eksponaty w postaci dawnych maszyn i urządzeń związanych z wsią i rybactwem.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Zespół Pałacowo-Parkowy Jankowice

Pałac oferuje wiele atrakcji kulturalnych i edukacyjnych, integrujących społeczność lokalną. Na jego terenie mieści się między innymi: Samorządowa Szkoła Muzyczna I Stopnia, Tarnowskie Centrum Senioralne i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Obiekt włącza się w tworzenie, upowszechnianie i ochronę kultury a jego wnętrza stanowią znakomitą scenografię dla wystaw, spotkań, lekcji historycznych, konkursów literackich, warsztatów, festiwali muzycznych, konferencji czy szkoleń.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Ośrodek Aktywnego Wypoczynku "Michasiówka"

Ośrodek Michasiówka położony jest nad przepięknym jeziorem Powidzkim w Giewartowie. Obiekt jest ogrodzony, posiada bezpośredni dostęp do wody, własną plażę i pomost. Ośrodek Michasiówka to miejsce stworzone do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z rozbudowaną infrastrukturą sportową.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Ośrodek Agroturystyczny Park Owadów "Owadogigant"

Park „Owadogigant” swoją działalność rozpoczął w 2012 roku, gdzie powstała ścieżka edukacyjno – rekreacyjna z owadami –gigantami, można tu stanąć oko w oko z olbrzymią mrówką, ważką czy pająkiem. Rodzice mogą wypocząć na łonie natury, natomiast ich pociechy mają do dyspozycji ogromny plac zabaw z mnóstwem atrakcji tj. dmuchane zamki, wykopaliska paleontologiczne, basen z łódkami, gokarty i wiele innych.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Gospodarstwo Agroturystyczne "Poziomka"

„Poziomka” to wymarzone miejsce dla osób pragnących wypoczynku w ciszy, spokoju i komfortowych warunkach. Gościniec znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie strzeżonej plaży jeziora Borówno, oferuje wygodne pokoje, pyszne dania, obsługę i gościnność. To tutaj można zażyć kąpieli w suszu piwnym, wziąć udział w biesiadzie przy świeżo ważonym piwie.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Skansen Bicz

Skansen Bicz to niepowtarzalne miejsce gdzie można podziwiać uroki dawnej polskiej wsi. Miłośników historii zainteresuje niepowtarzalny park etnograficzny, w którym ujrzymy ponad 10 tysięcy unikatowych eksponatów, w tym 200-letnie wiatraki “koźlaki”. Ponadto w tej malowniczej scenerii usytuowane są chata grillowa, chata biesiadna, sala weselna, sala bankietowa oraz hotel.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Tenis Korytnica

Na skraju wsi, położony na wzniesieniu, 1 km od lasu, przy bocznej ulicy, otoczony zielenią – to tylko niektóre z zalet obiektu Tenis Korytnica. Do dyspozycji gości przygotowany jest wiejski dom, wybudowany w 1900 roku, otoczony sadem owocowym, piękną roślinnością, ogrodem z warzywami i krzewami owocowymi. Domowa atmosfera zachęca do przyjazdów z rodziną i przyjaciółmi na wspólne biesiadowanie. Dla aktywnych przygotowany jest profesjonalny kort tenisowy.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Kompleks Pałacowo-Parkowy Zamek Gutów

W rozbudowanym kompleksie budynków znajduje się między innymi zabytkowy zamek i restauracja Jesionowy Dwór, gdzie w dworskim klimacie serwowane są staropolskie przysmaki. W sąsiedztwie pałacowej stajni znajduje się wydzielone miejsce do jazdy konnej, a dla odprężenia można popływać łódką po przypałacowych stawach. Na terenie obiektu znajduje się również hodowla… tygrysów bengalskich.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Agropensjonat "Pod Brzozami"

Chciałbyś poznać wiejskie zwierzęta lub pojeździć traktorem i zaorać pole? A może po prostu wypocząć na prywatnej plaży nad wodą? Nic bardziej prostszego. Wystarczy odwiedzić Agropensjonat "Pod Brzozami". Można się tutaj wybrać całą klasą w ramach zielonej szkoły lub przyjechać z rodziną. Tutaj nie ma czasu na nudę. Chętni mogą wraz z gospodarzem zajrzeć do obory, aby zabawić się w prawdziwych farmerów.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Folwark Polski

Tutaj najwyższy standard usług spotyka się tu z duchem szlacheckiej tradycji i staropolskiej gościnności. Ośrodek składa się z kilku obiektów. Są to: Restauracja „Spichlerz”, Winiarnia oraz Sala Balowa „Stara stajnia”. Do dyspozycji gości są pokoje o wysokim standardzie, wygodnie i gustownie urządzone a dla najmłodszych plac zabaw. Kuchnia serwuje prawdziwe uczty, na których królują kaczka, gęś i dziczyzna.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Old Garden

Old Garden w miejscowości Sycewo koło Sompolna położony jest wśród jabłoniowych sadów, w cichej i spokojnej okolicy. Oddalony jest zaledwie około dwóch kilometrów od najbliższych jezior, otoczony jest dużym ogrodem, który jest do dyspozycji gości. Old Garden, to nie tylko klimatyczny hotel ale także restauracja, ze świetną, lokalną kuchnią, opartą o produkty prosto z ogródka.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Gospodarstwo Agroturystyczne Rzecin

Obiekt położony jest w samym sercu Puszczy Noteckiej. Okolice idealnie nadają się na długie spacery i wycieczki rowerowe. Okoliczne lasy obfitują w grzyby i jagody. Klimatyczny dom w całości oddany jest do dyspozycji gości. Pokoje oferują tradycyjny wystrój wnętrz, atrakcją są piece kaflowe przy których można się ogrzać po długich leśnych wędrówkach.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Ostoja Chobienice

W otoczonych urokliwym parkiem, odrestaurowanych z pietyzmem budynkach, powstały wygodne, jasne pokoje gościnne urzekające subtelnym rustykalnym klimatem. Szukający wyciszenia i wewnętrznej równowagi odnajdą je w komfortowej strefie wellness, gdzie można do woli korzystać z dobrodziejstw jacuzzi, sauny i basenu, usytuowanego w stylowych wnętrzach odrestaurowanego budynku. Ostoja Chobienice to także wyjątkowa stajnia, która przyciąga swoim urokiem.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Ośrodek Wypoczynkowy January

Piękne położenie na skraju Puszczy Noteckiej i Puszczy Drawskiej, pyszne jedzenie i miła, domowa atmosfera to tylko niektóre z zalet ośrodka January. To idealne miejsce do spędzenia wolnego czasu, z dala od miejskiego hałasu. Lasy zapraszają do wędrówek pieszych i rowerowych, a pobliskie jeziora zapraszają amatorów zarówno wędkowania, sportów wodnych jak i kąpieli.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Gospodarstwo Agroturystyczne "Pod bocianem"

Śpiew ptaków, szum płynących rzek, a wokół piękna przyroda. Ten malowniczy krajobraz znajdziemy w Sławinie, gdzie mieści się Gospodarstwo Agroturystyczne „Pod Bocianem” oferujące wypoczynek zarówno miłośnikom sportu, jak i osobom poszukującym relaksu i wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Osada Rybacka "Sazan"

Na skraju Puszczy Noteckiej, w pobliżu Jeziora Gorzyckiego, przy siedmiu stawach znajduje się Osada Rybacka „Sazan”. To wspaniałe miejsce na weekendowy wyjazd, baza wypadowa dla rowerzystów, wodniaków, wędkarzy, miłośników grzybów, czy też pieszych wędrówek, między innymi wzdłuż dawnej granicy polsko-niemieckiej, szlakiem pomników przyrody lub do miejsc historycznych.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Siedem Drzew

Z dala od zgiełku, w dolinie Cybiny znajduje się niezwykły obiekt łączący w sobie gościniec, restaurację i park botaniczny. 2,5-hektarowy park składa się z szeregu ogrodów tematycznych, gdzie efekt potęguje mnogość gatunków i odmian roślin drzewiastych, krzewów, bylin i roślin cebulowych. Z parkiem łączy się płynnie budynek pensjonatu tworząc harmonijną całość. Kuchnia restauracji jest połączeniem bogatej wielkopolskiej tradycji i wielkiej pasji.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Gospodarstwo Rolne Winnica Lipka Wielka

Piękny budynek z pokojami noclegowymi w zacisznym klimacie, to wizytówka gospodarstwa agroturystycznego Józefa Napierały z Lipki Wielkiej. W tym niezwyczajnym miejscu serwowane są bardzo dobre posiłki oparte o produkty z własnej hodowli. Specjalnością gospodarstwa jest degustacja win ze swojej winnicy.

Więcej informacji

WIELKOPOLSKA: Ośrodek Agroturystyczny „Zacisze”

Ośrodek Agroturystyczny „Zacisze” to wyjątkowe połączenie nowoczesności z naturą Powidzkiego Parku Krajobrazowego. Oferta ośrodka pozwala na wypoczynek letni, zimowy, wakacje rodzinne, zielone szkoły, weekendy w gronie przyjaciół, czy wypoczynek świąteczny oraz sylwestrowy. Dodatkową atrakcję stanowi staw, chata grillowa, basen z barem czy atrakcyjnie urządzony ogród rekreacyjny.

Więcej informacji