Organizator:

Giganci (w) podróży - goście targów TOUR SALON i CARAVANS SALON

Podziel się

TOUR SALON oraz CARAVANS SALON to nie tylko ekspozycja, ale przede wszystkim spotkania miłośnikami podróży, zarówno tych w wersji mikro, jak i dalekich wypraw. Również podczas jesiennej edycji targów będzie okazja, by spotkać tych, którzy poszukują nowych miejsc, nie boją się wyzwań i dla których podróże są sposobem na życie, a przynajmniej jego bardzo ważną częścią.

Na scenie TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021

Giganci (w) podróży

Łukasz Supergan

Łukasz Supergan to organizator wypraw długodystansowych, wspinacz, autor, przewodnik, fotograf. Przeszedł ponad 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn. Ma na koncie pierwsze samotne przejście Łuku Karpat, trawers Alp i Pirenejów, pionierskie przejście irańskich gór Zagros, letni i zimowy trawers Islandii. Spędził 3 lata w Azji i na Biskim Wschodzie. W 2021 przeszedł zimą całość gór Polski. Autor ok. 200 artykułów i 4 książek, w tym pierwszego polskiego przewodnika po długodystansowych szlakach naszego kraju.

Podczas tegorocznej edycji TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 opowie o swoim zimowym przejściu górami Polski - podróży, która trwała 49 dni i której dystans wyniósł 1096 km.

 

Marcin Korzonek

 

 

Marcin Jakub Korzonek – ur. 1974 – instruktor turystyki rowerowej, dziennikarz, fotograf, redaktor naczelny portalu wRower.pl – Rowery od A do Z, właściciel ZadbanyRower.pl

Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kółkach z aparatem fotograficznym w sakwie. W czasie 22 lat zorganizował 18 wypraw rowerowych i odwiedził ponad 40 krajów na trzech kontynentach. Jego pasją są pustynie. Ma na swoim koncie przemierzenie na rowerze osiem z nich: Saharę w Tunezji, Syryjską, Gobi w Mongolii, Kara-Kum i Kyzył-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie, Synaj w Egipcie, Negev w Izraelu oraz najgorętsze miejsce na ziemi – Pustynię Danakilską w Etiopii.

Podczas TOUR SALON 2021 opowie o projekcie Kross The Record 2020 - rowerem na 6000 m (Chile). Będzie to opowieść o samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. W czasie 50 dni wyprawy prelegent zmagał się z przeciwnościami losu i przyrody: wiatrem, udarem słonecznym, kontuzją kolana co ostatecznie doprowadziło go do wizyty w szpitalu. W czasie prezentacji dowiemy się gdzie znajdują się największe kopalnie odkrywkowe oraz najwyżej położone teleskopy i gejzery na świecie.

Paragon z podróży - Bartek Szaro

 

 

Bartek Szaro (ur. 1990 r.) to podróżnik, twórca internetowy. Od ponad dekady pisze o podróżowaniu na własną rękę na www.paragonzpodrozy.pl. Nie liczy odwiedzonych krajów, ale dobrze pamięta, że wszędzie bardzo mu się podobało. Uwielbia pisać o tanim podróżowaniu. Interesuje się turystyką zrównoważoną.

Podczas TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 opowie o efektach pierwszej części projektu "50 rzek", którego celem jest przepłynięcie i opisanie 50 najciekawszych odcinków na polskich rzekach w zgodzie z duchem zrównoważonego rozwoju turystyki.

 

Podczas spotkania będzie można dowiedzieć się:

  • jakie są polskie rzeki?
  • czym różni się spływ Bugiem granicznym od spływu Białą Przemszą?
  • dlaczego spływy kajakowe są lepsze niż wycieczki w góry?
  • jak zaplanować idealny, jednodniowy spływ? 
  • i czym, u licha, są kajaki pneumatyczne?

Przenieśmy się wspólnie w świat wodnej polski.

Więcej informacji o podróżach Bartka: www.paragozpodrozy.pl.

 

Soliści - Olga Bagińska

 

Olga Bagińska - pasjonatka natury, podróży i studentka psychologii. Zwolenniczka życia z pasją. Lubi słuchać jak bije puls świata, kocha odkrywać piękno natury i dzielić się swoja pasją z innymi. Szaleńczo zakochana w Islandii jak i w Azji.
Ostatnio zwariowała na punkcie aktywnego wulkanu w krainie ognia i lodu. Miesięczny pobyt na Islandii i ponad 400 km pieszych wędrówek zaowocował większym apetytem na góry i jeszcze dłuższe trasy dzięki temu z radością podjęła się zdobycia swojego pierwszego z pewnością nie ostatniego 4 tysięcznika - Najwyższego szczytu w północnej Afryce - Jebel Toubkal w Maroko.

Podczas tegorocznej edycji TOUR SALON I CARAVANS SALON 2021 Olga opowie o krainie "Baśni tysiąca i jednej nocy" jak i zdobyciu najwyższej góry Afryki północnej. Nie zabraknie też głosu zachwytu o rozgwieżdżonym niebie nad największą gorącą pustynią świata Saharą. Opowie o niezwykłej gościnności Berberyjczyków jak o bajecznych mozaikach i architekturze Maroko. 

 

Soliści - Hania Zieleźnik-Rybak

 

 Hania Zieleźnik-Rybak – lingwistka, backpackerka, śpioch - te trzy pasje doskonale łączy z liderowaniem wypraw w Klubie Podróżników Soliści. Zawodowo mieszka w namiocie, dogaduje się w językach, których nie zna, próbuje jedzenia, którego nie potrafi nazwać i tańczy do muzyki artystów ulicznych. Na jej blogu HiHa.pl znajdziesz przygodę, autostop, opowieści i jednorożce.

Jej fascynacja Azorami zaczęła się od krótkiego postoju podczas rejsu przez Atlantyk: zakochała się w nich od pierwszej chwili, a potem jeszcze wielokrotnie się upewniała, że tam faktycznie jest tak cudnie, a nie że dopływając do portu po kilku tygodniach walki ze sztormami, bez oglądania jakiegokolwiek lądu miała po prostu niskie oczekiwania 😉

Podczas prelekcji Hani na tegorocznej edycji TOUR SALON i CARAVANS SALON 2021 powędrujemy przez największą wyspę archipelagu - São Miguel, poszukamy ukrytych wodospadów i basenów skalnych, poznamy bliżej azorskie wieloryby i delfiny, spróbujemy swoich sił w canyoningu, czyli wędrówce kanionem rzeki, a adrenalinę uspokoimy wygrzewając się w źródłach termalnych rodem z Jurassic Park. Spotkanie pt. "Atlantyda odnaleziona - zakochani w Azorach" będzie obfitować w praktyczne wskazówki, podróżnicze inspiracje, dziki entuzjazm i hortensje.

 

PODRÓŻOVANIE - youtuberzy i van life'rzy

 

PodróżoVanie to inspirujący projekt Kasi i Łukasza, którzy postawili wszystko na jedną kartę - porzucili dotychczasowe wielkomiejskie życie, by realizować swoje marzenia o podróżowaniu i wolności.

Samodzielnie przerobili busa na kampera, w którym od ponad trzech lat żyją i podróżują, dzieląc się swoją przygodą z innymi poprzez popularny kanał na YouTubie oraz Instagramie.

Jako największy polskojęzyczny kanał o van life, nieustannie inspirują i zachęcają do sięgnięcia po swoje marzenia. Na swoim kanale pokazują jak zorganizować życie w vanie oraz przedstawiają sylwetki pozostałych van lifer'ów z Polski

Strona internetowa Kasi i Łukasza: https://podrozovanie.pl/ 

 

FOXES IN EDEN - youtuberzy i van life'rzy

Zosia i Kuba, czyli Foxes in Eden – potocznie zwani „lisami”.

Kilka lat temu wybrali się w pierwszą, wspólną podróż po Kalifornii. Wypożyczyli samochód osobowy, rozłożyli tylne siedzenia, wrzucili na nie dmuchany materac i na trzy tygodnie oraz jakieś 6000 km, te cztery kółka stały się ich domem. Życie w drodze tak im się spodobało, że podobny wyczyn powtórzyli jeszcze trzy razy (dwa po Stanach – oczywiście na innych trasach – i trzeci raz po Polsce).

Tak narodził się pomysł, aby zbudować własny dom na kółkach. Nie czekając długo, na początku 2019 roku, przystąpili do dzieła. Kupili niebieski blaszak i po ośmiu miesiącach pracy… Dream came blue!

W październiku 2019 r. zostawili swoje stacjonarne mieszkanie i wprowadzili się do nieco mniejszego metrażu – 6m2. Od tego czasu spełniają swoje marzenie. Aktualnie zwiedzają Europie, poznając nowe miejsca i smaki – życia i nie tylko.

Swoją historią i codziennym życiem w drodze dzielą się na znanym i lubianym kanale YouTube - www.youtube.com/c/foxesineden i Instagramie - www.instagram.com/foxesineden

Calluna Trip - Aga i Bartek oraz ich VW "Ogórek"

 

 

Autorzy bloga i vloga Calluna Trip, czyli Aga i Bartek, to para, która, na co dzień mieszka w Mosinie pod Poznaniem, ale ich pasją jest podróżowanie i poznawanie świata. Podróżowali już pieszo, autostopem, pociągami, statkami, samolotami i samochodami, ale gdy dziesięć lat temu stali się posiadaczami Volkswagena Transportera z 1972 roku ich życie się zmieniło. Ostatnio objechali Amerykę Północnąi to o tej wyprawie opowiedzą podczas targów. Dodatkowo ich niezwykły kamper, będzie do obejrzenia w naszej Strefie RETRO.

Podczas blisko rocznej podróży 48-letnim busem pływali w Wielkich Jeziorach Kanady, przemierzali bezludne drogi i góry Jukonu, podziwiali majestat Denali na Alasce, oglądali magiczne zachody słońca na kalifornijskich pustyniach oraz nocowali przy gejzerze w pomarańczowym Utah. Wiedzą też jak smakuje świeżo pieczony chleb Indian Navajo w Monument Valley, oraz jak karmi się kozy na farmie w Meksyku.

Wspinali się na piramidy Majów w Gwatemali i ukradkiem podglądali Mennonitów w Belize. Przejechali też przez całe Kordyliery, chodzili min: po szlakach amerykańskich i kanadyjskich Gór Skalistych, w parkach Kluaine na Jukonie czy Kenai i Denali na Alasce.

TRAILER:

https://youtu.be/eT2FoedL7Es

Naszych gości można śledzić też na social mediach: https://linktr.ee/CallunaTrip

 

Chcesz spotkać wspaniałych podróżników i poznać historię ich wypraw? Nie zwlekaj i kup bilet na TOUR SALON już dziŚ!

Bilet upoważnia także do udziału w Festiwalu podróżniczym Śladami Marzeń oraz w targach CARAVANS SALON POLAND!

 

Kup bilet