Patronat Honorowy


Partnerzy Targów
Jacek Hugo-Bader gościem TOUR SALONU 2018!

Podróżnik, który z reporterską umiejętnością opisuje historie, miejsca i ludzi, których spotkał podczas swoich wypraw przyjedzie specjalnie na TOUR SALON. Opisane przez niego historie tak wciągają, że trudno oderwać się od książki.

Jacek Hugo-Bader
targi TOUR SALON
niedziela, 11.lutego, godz. 12.00-13.00
Scena Duża (Aleja Lipowa)

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) od 1990 jest reporterem „Gazety Wyborczej”.

Jest wielbicielem krajów byłego Związku Radzieckiego i tamtej części Azji. Odbył rowerową podróż przez całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet. Pokonał Jezioro Bajkał na kajaku. W zimie 2007 roku samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku. Właśnie na postawie tej podróży powstała książka – zbiór reportaży – pt. Biała gorączka, za którą otrzymał Nagroda im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” 2010.

Kolejna jego podróż przez Kołymę ruskim łazikiem została opisana w książce „Dzienniki kołymskie”.

Jego reporterskim dorobku są takie książki jak: Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak, W rajskiej dolinie wśród zielska, nominowanej do Nagrody Literackiej NIKE.

Jego ostatnia książka Skucha została nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej w kategorii: Książka - literatura faktu oraz do Nagrody Literackiej Nike, a także została nagrodzona przez Magazyn Literacki Książki jako najlepsza książka maja 2016 oraz najlepsza książka roku 2016.

Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact