Patronat Honorowy






















Partnerzy Targów




Saksonia skutecznie przyciąga

10 powodów, dla których warto odwiedzić Saksonię

1: Historia i historyjki w Krainie Zamków i Wrzosowisk Malownicza dolina rzeki Muldy połączona z romantyką zamków – nigdzie indziej nie ma tak dużo zamków, pałaców i założeń parkowych, jak między Lipskiem i Chemnitz. Ten jeden z największych obszarów leśnych w Środkowych Niemczech jest rajem dla wędrowców, rowerzystów i jeźdźców.

2: Lipskie rozmaitości najwyższej jakości

Miasto muzyki, sztuki i książki, miasto targów, sportu i Bitwy Narodów – Lipsk jest po prostu wszechstronny. Przy tym metropolia zachowała swoją młodość, nowoczesność, wartkość życia, kreatywność. Jest zawsze godna zwiedzenia.

3: Kamienna świetność - saksońskie pałace, zamki i ogrody Niemal tysiąc pałaców, zamków, ogrodów i dworków jest świadectwem wspaniałej historii Saksonii – wśród nich takie architektoniczne perły, jak Pillnitz, Moritzburg czy Augustusburg, ale także klejnoty, które czekają jeszcze na swoich odkrywców.

saksonia2.jpg

4: Drezno tańczy „Open Air“ Na tle barokowych kulis saksońska stolica może poszczycić się bogactwem kultury i sztuki o światowej randze. Z końcem lata i jesienią dominuje we „Florencji nad Łabą” taniec, muzyka i uroczystości na cześć słynnych postaci i ku radości życia.

saksonia_3.jpg

saksonia3.jpg

5: Szwajcaria Saksońska – witamy w Górach Połabskich Iście spektakularny jest ten osobliwy krajobraz skalny w Parku Narodowym Szwajcaria Saksońska. Jest to eldorado dla turystów pieszych, amatorów wspinaczek, miłośników kultury i rowerzystów na ścieżce rowerowej wzdłuż rzeki Łaby.

6: Odpoczynek dla estetów w Saksońskiej Krainie Łaby Wino, porcelana, pałace i parki – Saksońska Kraina Łaby to symbioza subtelnych wrażeń i wielkiej historii oraz śródziemnomorskiej atmosfery. Np. podczas Dnia Otwartych Winnic każdego roku w 3. weekend sierpnia.

7: Aktywnie i wzruszająco - region Górne Łużyce – Dolny Śląsk Wschód Saksonii jest rajem dla rowerzystów, wędrowców i coraz bardziej dla miłośników sportów wodnych oraz kąpieli dzięki nowopowstałej Łużyckiej Krainie Jezior. Region zadzi-wia swoim bogactwem skarbów kultury - czy to w Görlitz, Żytawie, Budziszynie czy też w Bad Muskau.

8: Vogtland to rozkosz dla melomanów w zielonym sercu Europy Wyśmienite szlaki wędrowne, budowa instrumentów muzycznych, rzemiosło artystyczne i długa tradycja kuracji odznaczają region Vogtlandu w Południowo-Zachodniej Saksonii. Czy to eldorado rekreacyjne nad zaporą wodną w Pöhl czy też wielkie centrum skoczni narciarskich „VogtlandArena” czy też miasto koronek Plauen – mieszkańcy Vogtlandu są zawsze gościnni.

9: Chemnitz – miasto sztuki nowoczesnej, secesji i kultury przemysłowej Muzeum im. Gunzenhausera z najznaczniejszym w Niemczech zbiorem dzieł ekspresjonistów, willa Esche’go jako stacja Europejskiego Szlaku im. van de Velde czy też Muzeum Przemysłu – Chemnitz zaskakuje jako miasto sztuki nowoczesnej i kultury.

10: Górnicze „Szczęść Boże“ dla urlopowiczów w Rudawach Jeden z najpiękniejszych niemieckich krajobrazów gór średnich przyciąga jako region turystyczną wspaniałą panoramą, jak np. ze szlaku na grani. Kolejki parowe, parady górnicze i snycerstwo robią z Rudaw wyjątkowy cel wycieczkowy.

Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact