Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Tłumy na TOUR SALONIE 2018 | Podsumowanie

Wielkie podróżnicze święto zgromadziło tłumy na Targach Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2018. Podczas 29. edycji TOUR SALONU ponad 211 wystawców z 16 krajów zaprezentowało atrakcje turystyczne z najróżniejszych miejsc z całego świata. W tegorocznych targach uczestniczyło aż 9.566 osób!

Okazja do omówienia aktualnych tematów dla specjalistów przyciągnęła o 10% więcej osób zawodowo związanych z turystyką (w porównaniu do poprzedniego roku).  A bogaty program dla turystów – klientów ostatecznych – spowodował wzrost szerokiej publiczności na poziomie ponad 16% w stosunku do edycji 2017.

Wszystkie targi 5 pasji – TOUR SALON, BOATEX, SURVIVAL FORCE, RYBOMANIA, KNIEJE zgromadziły 41 776 uczestników.

- Zbudowaliśmy znaczącą społeczność wokół targów turystycznych TOUR SALON. To było udane rozpoczęcie ferii zimowych dla wystawców i zwiedzających – komentuje Maria Szczepaniak-Kowalska, dyrektor TOUR SALONU.  - Położenie nacisku na biznes, merytorykę i turystyczne show opłaciło się, bo informacja o programie i atrakcjach targów rozpowszechniła się szeroko w branży i wśród turystów.

Scena Duża – serce TOUR SALONU

Wielki, kolorowy i nowoczesny ekran na Scenie Dużej w Alei Lipowej z obrazami z Syberii, Puszczy Białowieskiej, Gruzji, Himalajów i innych ciekawych miejsc  przykuwał uwagę zwiedzających we wszystkie dni tarów. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się spotkania z podróżnikami:  Katarzyną Pakosińską, Adamem Wajrakiem, Jarosławem Kuźniarem i Jackiem Hugo-Baderem.  Kolejki po autografy, książki, zdjęcia, udostępnianie wywiadów i postów w social mediach skłaniały dodatkowe osoby do przyjścia na trzydniowe święto podróżników.

podroznicy_tour_salon_2018.jpg

Scena Mała – tylko z nazwy

Zainteresowanie fachowców, blogerów pokazaniem się na TOUR SALONIE, spowodowało, że uruchomiona została druga scena w pawilonie 7. To był strzał  w dziesiątkę. Scena Mała – bo tak ją nazwano – cieszyła się porównywalnym zainteresowaniem, co ta w Alei Lipowej. Na niej były nie tylko merytoryczne spotkania, fascynacje blogerów, biznes ale też  „szybkie randki” z blogerami, kino podróżnicze. Wszystkie te tematy przyciągały publiczność, a życie na Scenie Małej tętniło do ostatnich godzin targów, gdzie podczas wystąpienia Kai Karskiej z GLOBSTORY przestrzeń wypełniona była po brzegi!

Otwarcie targów i nagrody

Tradycyjnie uroczyste otwarcie targów było doskonałą okazją, aby w blasku fleszy i obecności osób oficjalnych wręczyć nagrody w konkursach organizowanych przez izby, stowarzyszenia, czy media branżowe. I tak, poznaliśmy laureatów prestiżowej nagrody Acanthus Aureus, a także II edycji konkursu New Tech - New Travel Polskiej Organizacji Turystycznej. Zarząd Izby Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej wręczył nagrody laureatom konkursu Touroperator roku 2017. Poznaliśmy również laureata nagrody TRAPER oraz laureatów VII edycji konkursu Róża Regionów.  W konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej w kategorii rozwiązań dla B2C jury nie przyznało nagrody głównej, natomiast wyróżnienie otrzymała firma PW NETWORK za produkt XOXO WiFi - mobilny hotspot. W kategorii B2B przyznano dwa wyróżnienia. Pierwsze otrzymała firma Green Parrot za produkt busradar.pl. Drugie wyróżnienie powędrowało do firmy BedBooking. Najlepiej zostało ocenione rozwiązanie Telekonsultacje medyczne w trakcie podróży w języku pacjenta zgłoszone przez firmę Telmedicin, która tym samym otrzymała nagrodę główną w kategorii B2B.

tour_salon-wydarzenie_branzowe.jpg

Zadowoleni specjaliści

Na TOUR SALONIE pojawiły się ważne dla osób z branży tematy. Oczywiście nie mogło zabraknąć omówienia Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, która w lipcu wchodzi w życie. Podczas piątkowej debaty z przedstawicielem Ministerstwa Sportu i Turystyki, reprezentantami izb i stowarzyszeń wyjaśniono uczestnikom spotkania najważniejsze niuanse tego aktu prawnego.  Ponadto, jak zawsze targi były platformą wymiany doświadczeń podczas specjalistycznych spotkań zaaranżowanych w salach konferencyjnych. – Biznes Planner również w tym roku spełnił oczekiwania. Zaaranżowano 84 spotkania – dodaje Maria Szczepaniak-Kowalska.

Przyszłość turystyki w technologiach

Na niektórych stoiskach w sobotę popołudniu nie było już ulotek, map, przewodników. To świadczy, że w dobie internetu drukowane materiały cały czas są atrakcyjnym elementem promocji miejsc turystycznych, ale na szczęście coraz więcej wykorzystywane są technologie w turystyce i w jej promocji. Oczywiście wystawcy przygotowali również multimedialne formy, które skłaniały odwiedzających turystów do interakcji, a także cieszące się zainteresowaniem konkursy.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Przez trzy dni, w pawilonie 15 odbywała się VI edycja festiwalu. W tym roku laureatem w kategorii „Świat” został Michał Woroch za prelekcję „Wheelchairtrip 2016/2017ę, a Zdzich Rabenda w kategorii „Polska” za wystąpienie „Spływ wzdłuż i wszerz. Dmuchanym kajakiem przez Polskę”. Jury wyróżniło również Piotra Strzeżysza oraz Klaudię Jadwiszczyk i Krzysztofa Lewickiego. Z kolei publiczność nagrodziła Asię i Adama Dzielickich.

festiwal_1.jpg

TOUR SALON Blog Meeting

Po raz czwarty na TOUR SALONIE zaaranżowano matchmakingowe spotkania blogerów z  osobami reprezentującymi miejsca i atrakcje turystyczne. Na TOUR SALON Blog Meeting, który jest stałym punktem programu targów z Poznaniu przyjechało kilkudziesięciu blogerów. Nawiązali oni współpracę z firmami z Polski i zagranicy.

Tegoroczne targi TOUR SALON zaskoczyły wszystkich! Przez trzy dni w pawilonach panował gwar rozmów. Na targach wyczuwalne były pozytywne emocje! Emocje, które nakręcają turystę – klienta ostatecznego do podróżowania, a mody na regiony, które było można wytworzyć na TOUR SALONIE z czasem przekuwać się będą na oferty w biurach podróży. Bowiem to finalny konsument decyduje o kierunkach i trendach w branży. A ten wyszedł z TOUR SALONU ze wspaniałymi propozycjami, które pozyskał od wystawców.

ts_zwiedzajacy.jpg

Kolejna edycja targów TOUR SALON odbędzie się w dniach 22-24.02.2019, na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Przyszłoroczna edycja targów będzie tym bardziej wyjątkowa z uwagi na świętowanie 30. edycji!

Wstecz

Współpraca Medialna