Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
TOUR SALON 2016 w nowym terminie, w nowej formule

Zapraszamy w dniach 12-14 lutego 2016 roku na kolejną, 27. edycję targów TOUR SALON 2016. Będą to targi w nowej formule. TOUR SALON dopasuje się do potrzeb biznesu, a także indywidualnych odbiorców usług turystycznych.

Wydarzenia targowe w branży turystycznej skierowane do profesjonalnych zwiedzających w ostatnim czasie ewoluowały w kierunku rozmów stolikowych, wykorzystania małych stoisk modułowych, bądź przestrzeni stolikowych z wcześniej zaplanowanymi spotkaniami matchmakingowymi. Natomiast wydarzenia dla indywidualnych odbiorców w kierunku eventów, festynów, czy też kiermaszy. Poza tym w innym czasie podejmuje się decyzje urlopowe, szkoły wybierają kierunki wycieczek, przygotowywane są gotowe oferty i drukowane katalogi wyjazdów po Polsce i zagranicy. – Prowadząc w ostatnim czasie rozmowy z wystawcami, zwiedzającymi oraz partnerami, okazało się, że październik jest terminem zbyt wczesnym dla targów turystycznych, a formuła, którą dotychczas stosowaliśmy nie jest adekwatna do obecnych potrzeb rynku. Nowy termin – początek roku, to nowe możliwości, gotowe oferty i wydrukowane katalogi na kolejny sezon, a także rzesza osób, firm, instytucji planujących w tym właśnie czasie święta wielkanocne, wczasy, wycieczki, wyjazdy motywacyjne, czy też tak zwane ,,zielone szkoły” – argumentuje Anna Myślak, dyrektor targów TOUR SALON.

STREFA BIZNESU

Nowa formuła Tour Salonu uwzględni wyżej wymienione potrzeby rynku. Wyjątkowo mocno będzie wyodrębniona Strefa Biznesu (pawilon 7), gdzie panować będą komfortowe warunki do rozmów dla wystawców, którzy spotkają się wyłącznie z profesjonalnymi zwiedzającymi oraz gośćmi VIP. Wstęp do Strefy Biznes będzie dostępny tylko po wcześniejszej rejestracji. Strefa będzie funkcjonować w pierwsze dwa dni targów, tj. w piątek i w sobotę. Wystawcy będą mieli do wyboru tradycyjne stoiska z zabudową, możliwość wynajęcia powierzchni bez zabudowy i samodzielną jej aranżację, a także co będzie nowością – skorzystanie ze Stolikowej Przestrzeni Wystawienniczej. Dodatkowo wszyscy wystawcy Strefy Biznesu będą mieli dostęp do Biznes Planera TOUR SALON, który pomoże zaplanować spotkania, a także ułatwi kontakt z uczestnikami programu Hosted Buyers z Polski i zagranicy. W tej właśnie przestrzeni będziemy również kontynuować program TOUR SALON Blog Meeting.

STREFA – W TRZY DNI DOOKOŁA ŚWIATA

Pozostałe dwa pawilony (pawilon 7A i 8A) będą przestrzenią targowo-eventową działającą przez trzy dni – piątek, sobota, niedziela – pod hasłem ,,W trzy dni dookoła świata”. Przestrzeń ta w jednym miejscu będzie łączyć profesjonalnych zwiedzających oraz szeroką publiczność. To tutaj zlokalizowana zostanie Scena Kultury, miejsce prezentacji walorów artystycznych, kulturalnych, konkursów i innych atrakcji dla zwiedzających, w tym spotkań z podróżnikami. Planujemy również utworzyć specjalną przestrzeń sprzedaży ofert B2C, tak zwaną Giełdę Podróżniczą, by nasi zwiedzający wyszli nie tylko z nową inspiracją, ale i gotową ofertą wyjazdu.

TOUR SALON 2016 odbędzie się w synergii z targami Wędkarstwa RYBOMANIA, Myślistwa KNIEJE oraz targami Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX. Na wymienione wydarzenia będą obowiązywać wspólne zasady wejścia, dzięki czemu dotrzemy do nowej grupy odwiedzających związanych ze ściśle ukierunkowaną turystyką.

Tegoroczna, 26. Edycja Tour Salonu 2015 odbędzie w niezmienionym terminie i formule, na którą zapraszają organizatorzy w dniach 15-17 października 2015.

Wstecz

Współpraca Medialna