Patronat Honorowy


Partnerzy Targów
Zacznij swoją podróż do Powiatu Świdnickiego z Poznania. Na TOUR SALONIE!

Powiat Świdnicki usytuowany jest w południowo – zachodniej części Polski w województwie dolnośląskim na Przedgórzu Sudeckim u podnóża Gór Sowich i Wałbrzyskich.

Obejmuje on powierzchnię 743 km2, którą zamieszkuje prawie 161 tys. mieszkańców. W skład powiatu wchodzi osiem gmin: dwie miejskie Świdnica i Świebodzice, trzy miejsko - wiejskie Jaworzyna Śląska, Strzegom i Żarów oraz trzy gminy wiejskie Dobromierz, Marcinowice i Świdnica. Powiat Świdnicki jest jednym z większych i ważniejszych na Dolnym Śląsku.

Atutami powiatu są: urodzajne ziemie, bogactwa naturalne (w postaci złóż granitu, kwarcu, kaolinu i glin ogniotrwałych), prężnie rozwijający się przemysł zlokalizowany w Podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest – Park” w Żarowie, Świdnicy, Świebodzicach i Strzegomiu oraz malownicze położenie, zróżnicowane pod względem walorów krajobrazowych, jak i atrakcji turystycznych. Wszystkie te czynniki sprawiają, że Powiat Świdnicki jest bardzo atrakcyjnym miejscem zarówno dla inwestorów, jak również dla odwiedzających go turystów.

Potwierdzeniem powyższych słów jest fakt, iż zainwestowały w powiecie znane międzynarodowe koncerny jak np. Colgate - Palmolive, czy Electrolux, a także organizowane są tu liczne wydarzenia kulturalne i imprezy sportowe  o zasięgu regionalnym, krajowym, a nawet międzynarodowym. Ogromny udział w życiu kulturalnym i sportowym spowodował, że Powiat Świdnicki stał się ważnym ośrodkiem zarówno w skali województwa, jak i całego kraju.

Do najważniejszych imprez organizowanych na ziemi świdnickiej można zaliczyć: Świdnickie Międzynarodowe Noce Jazzowe, Festiwal Bachowski, koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Wratislavia Cantans", Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu oraz cieszące się dużym zainteresowaniem imprezy sportowe, jak chociażby Rajd Świdnicki Krause czy Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego w Morawie.

Ponadto atuty powiatu, takie jak: dobra komunikacja z resztą kraju i sąsiednimi państwami, bogata baza noclegowo - gastronomiczna, ciekawa historia, liczne zabytki i atrakcje turystyczne oraz doskonałe sąsiedztwo Parków Krajobrazowych: Książańskiego, Ślężańskiego i Gór Sowich w połączeniu z życzliwością mieszkańców sprawiają, że jest to jeden z ciekawszych regionów Polski, który warty jest głębszego poznania.

Wstecz

Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact