Organizator:

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Podziel się

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń jest to idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży.

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń od wielu lat towarzyszy targom TOUR SALON. Jest uzupełnieniem programu ekspozycji, a jego harmonogram to jedna z najbardziej intensywnych podroży po różnych zakątkach świata w towarzystwie pasjonatów.

Dziewiąta edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń to 3 dni wypełnione 21 prelekcjami podróżniczymi, warsztatami, konkursami z nagrodami oraz spotkaniami z autorami książek.

 

W 2021 roku do organizatorów wydarzenia wpłynęło aż ponad 80 zgłoszeń, z których zostało wybranych 16 (3 w kategorii Polska oraz 13 w kategorii Świat). Podczas Festiwalu można było wysłuchać właśnie tych 16 prezentacji, a oceniało je jury w składzie: Jaśmina Labus, Katarzyna Jadaluk, Jakub Rybicki, Dawid Siuda (Decathlon), Ryszard Jończyk (Polska Organizacja Turystyczna). Laureatami tegorocznej edycji zostali:

1 miejsce w kategorii Polska

Wojciech Jachowski – Nie musisz podróżować - za oryginalną prezentację i świeże spojrzenie, niesamowity kontakt z publicznością i pokazanie, że nie ma przymusu podróżowaniać oraz że przygoda może czekać tuż za progiem własnego domu

1 miejsce w kategorii Świat

Ola Synowiec i Arek Winiatorski ” Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” - za piękną historię opowiedzianą w pełen miłości sposób, pokazując podróż pełną dobrych i złych przygód, za zwrócenie uwagi na etyczne elementy podróży i na odpowiedzialny sposób podróżowania, za prezentację pełną zrozumienia i szacunku do drugiego człowieka, za wysoką jakość wizualną prezentacji.

Wszystkich laureatów można poznać na: sladamimarzen.pl.

Więcej informacji o FPŚM

Partnerzy Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń