Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
O targach TOUR SALON

TOUR SALON jest miejscem prezentacji ofert z kraju i zagranicy: regionów, biur podróży, touroperatorów, uzdrowisk, SPA, hoteli, przewoźników, ubezpieczycieli czy wydawnictw. [ zobacz zakres tematyczny targów ]

Ekspozycja targów ma nadawać kierunek podróżom targowych gości, w szczególności zachęcać do eksplorowania ciekawych miejsc w naszym kraju. Do grona wystawców zapraszamy także firmy, dzięki którym będzie można poznać trendy w zakresie sprzętu turystycznego czy odzieży outdoorowej.

ODKRYJ SMAK PRZYGODY

Przyszłoroczne edycja targów TOUR SALON odbędzie się pod hasłem „Odkryj smak przygody”. Jest ono kwintesencją planów związanych z wydarzeniem. TOUR SALON ma inspirować. Dlatego, jak podkreślają organizatorzy, w 2020 roku nie zabraknie spotkań ze znanymi podróżnikami, którzy zabiorą targowych gości swoimi barwnymi opowieściami w niesamowite miejsca. Słowo „smak” jest w tym wszystkim nieprzypadkowe.

Chcemy w ten sposób zaakcentować, że szczególną uwagę podczas targów poświęcimy turystyce kulinarnej. Coraz więcej turystów decyduje o celu podróży na podstawie oferowanych przez region doświadczeń smakowych. Chcemy wraz z regionami zachęcić do tego stylu eksplorowania Polski oraz zagranicznych regionów. O podróżach kulinarnych i efektywnym wykorzystaniu tego trendu chcemy rozmawiać z ekspertami, a także z zaproszonymi podróżnikami. Wiele miast ma swoich ambasadorów w postaci blogerów. Mamy nadzieję, że ich też uda się zaprosić do współpracy.  – informuje Filip Bittner.

CO JESZCZE WYRÓŻNIA TARGI TOUR SALON?

Targi TOUR SALON co roku odbywają się przy współpracy i zaangażowaniu organizacji i instytucji działających na rzecz rozwoju polskiego sektora turystycznego oraz promujących Polskę i jej walory turystyczne. Wzorem lat poprzednich do współpracy zapraszamy:

logotypy_patronow.jpg

 

KTO ODWIEDZA TARGI TOUR SALON?

Właśnie tacy ludzie jak Krzysiek z "Rowerowe Krzysia podróże małe i duże" – szukający ciekawych kierunków podróży.

ts_slajd_ogolny.jpg

FESTIWAL PODRÓŻNICZY TOUR SALON

Do współpracy zapraszamy profesjonalistów, podróżników z osiągnięciami, przemierzający polski szlaki i podróżujący w najbardziej ekstremalne miejsca na Ziemi. Spotkania z nimi działają jak magnes na zwiedzających spragnionych praktycznych informacji na temat podróży oraz inspiracji.

podroznicy.jpg

W 2019 gościliśmy m.in. Jarosława Kuźniara, Tomasza Zubilewicza, Miłkę Raulin oraz Mateusza Waligórę.

Z uwagi na tematykę podróży kulinarnych w 2020 roku planujemy do współpracy zaprosić znanych podróżników odkrywających Polskę i inne zakątki świata poprzez kuchnię.

FESTIWAL PODRÓŻNICZY ŚLADAMI MARZEŃ

Festiwal Podróżniczy  „Śladami Marzeń” to autorski projekt Jaśminy i Tomasza Labus.Wydarzenie trwa przez 3 dni targowe, podczas których można wysłuchać wielu interesujących prelekcji, wziąć udział w warsztatach, spotkaniach. W ubiegłym roku wydarzenie przyciągnęło blisko 2000 gości.

SPOTKANIA BRANŻOWE

Podczas targów TOUR SALON odbywają się także szkolenia, warsztaty i panele dyskusyjne poświęcone branży turystycznej – dedykowanym jej rozwiązaniom legislacyjnym czy marketingowym.

W 2020 roku, w eksperckim gronie będziemy chcieli porozmawiać m.in. na temat marketingu turystycznego w mediach społecznościowych, potencjału turystyki kulinarnej (dyskusja w gronie przedstawicieli Regionalnych Organizacji Turystycznych i ekspertów kulinarnych), rozwiązań prawnych w branży turystycznej i ich wpływu na jej funkcjonowanie, współpracy z przedstawicielami regionów w zakresie skutecznego projektowania wyjazdów incentive.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Targi TOUR SALON są także okazją do oficjalnych spotkań przedstawicieli branży oraz wręczenia nagród w konkursach podsumowujących osiągniecia poprzedniego roku.

W 2018 roku gościliśmy m.in. laureatów:

  • nagrody Róża Regionów przyznawanej za najlepsze projekty promujące polskie produkty turystyczne przez redakcję Wiadomości Turystyczne
  • Ogólnopolskiego Konkursu „Touroperator Roku” mającego na celu uhonorowanie najlepszych touroperatorów działających na polskim rynku,
  • nagrody TRAPER przyznawanej przez Grupę MTP oraz Polską Izbę Turystyki za najlepszą współpracę z branżą turystyczną,
  • plebiscytu "7 nowych cudów Polski" czasopisma National Geographic Traveler.

Na scenie TOUR SALON wręczono także certyfikaty przyznawane od 2010 roku punktom informacji turystycznej przez Polską Organizację Turystyczną we współpracy z organizacjami regionalnymi .

 


[ Wstecz ]
Współpraca Medialna