Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Lista blogerów

Zapraszamy do zaponznania się listą blogerów, którzy już potwierdzili udział w TOUR SALON Blog Meeting 2019.

Stan na 28.01.2019

Addicted2travel

img_6609.JPG

Blog Addicted2travel to blog o podróżowaniu, odkrywaniu pięknych i magicznych miejsc, zarówno na drugim końcu świata, jak w tych tuż za rogiem. Ma na celu promocję aktywnego stylu życia oraz motywację do ruszenia się z domu. Blog prowadzony jest przez Paulinę i Michała pochodzących z Poznania, którzy razem zwiedzili już ponad 30 krajów. Od roku podróżują z malutką Emilką, a wkrótce podróżniczy team powiększy się o kolejnego członka. Autorzy bloga dzielą się swoimi pasjami oraz rodzicielskim doświadczeniem.

https://www.addicted2travel.pl/

 

A kind of adventure

20181013_133753.JPG

Blog prowadzi Kasia, z wykształcenia lingwistka. Znajomość kilku języków obcych wykorzystuje w pracy i podczas realizacji jej największej pasji – podróżowania. Już jako mała dziewczynka przemierzała wraz z rodzicami Polskę i Europę. Do tej pory udało się jej odwiedzić ok. 30 krajów.
Każdą wolną chwilę, w miarę możliwości, poświęca na planowanie i przygotowywanie podróży, a wolne dni na bliższe wycieczki i nieco dalsze wyprawy. Na blogu piszę o spełnianiu naszych podróżniczych marzeń. Znajdują się tam praktyczne informacje dotyczące planowania podróży oraz informacje o znanych i mniej znanych atrakcjach, które warto zobaczyć w danym miejscu, szczególnie jeśli podróżujecie z dzieckiem.

https://a-kind-of-adventure.blogspot.com/

 

Asia by Matejko

logo.jpg

Asia o sobie:

"Nigdy bym nie podejrzewała, że założę blog podróżniczy, a jednak. Wielu znajomych pyta mnie o podróże, miejsca w których byłam oraz o rady. Doszłam więc do wniosku, że zbiorę swoje doświadczenia, przygody oraz ogrom notatek i zdjęć jaki zawsze ze sobą przywożę. Może pomogę osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z podróżowaniem albo po prostu planują odwiedzić któryś kraj po raz pierwszy. Sama przed każdą podróżą staram się znaleźć jak najwięcej informacji o danym miejscu, przygotować się i przede wszystkim (z czym osobiście zawsze mam największy problem) ocenić czy do danego miejsca warto pojechać czy nie."

http://www.jmatejko.com/

 

Gdzie słońce dla nas wschodzi

o_nas_m.jpg

Kasia i Łukasz są parą zakręconych podróżników, którzy dysponują tylko 26 dniami wolnymi od pracy i dużą kreatywnością w ich wykorzystywaniu i „rozciąganiu”. W 2018 roku spędzili prawie 80 dni w podróży.

Kasia, od małego podróżniczka, która nie potrafi usiedzieć na miejscu, nie odmawia żadnej okazji do wyjazdu. Jej znakiem rozpoznawczym są zawsze obowiązkowe wycieczki fakultatywne, tak, fakultatywne, ale jednak obowiązkowe, bo skoro już tutaj jesteśmy to warto wszystko zobaczyć. Uwielbia wyprawy na spontanie, bez rezerwacji, bez większych przygotowań. Podróżując w zgodzie ze swoimi przekonaniami wyszukuje opcji wege, eko i cruelty free. Propaguje odpowiedzialne podróżowanie wspierające lokalne społeczności i bez atrakcji wykorzystujących zwierzęta. A jej ulubiona przyśpiewka to: „zabiorę Cię właśnie tam gdzie słońce dla nas wschodzi”.

Łukasz, szybko zaraził się obowiązkowymi wycieczkami fakultatywnymi. Lubi spontan, ale woli mieć zarezerwowane coś więcej niż sam bilet lotniczy. Jest dobrym nawigatorem, zawsze dba o przygotowanie trasy i aktualne mapy, a do tego jest jeszcze długodystansowym kierowcą podczas road tripów. To master of technology i siła napędowa do dokumentowania przygód. Kiedyś pełnił funkcję skrupulatnego księgowego, ale porzucił tę fuchę, bo kto by liczył kasę, jak można liczyć gwiazdy.

Razem przemierzają Świat już prawie 17 lat i wspólnie odkrywają miejsca, gdzie Słońce dla nich wschodzi. Krajów, które odwiedzili przez ten czas oprócz naszej przepięknej Polski jest w sumie 30 na liczniku.

cienfuegos_3.jpg

http://www.gdziesloncedlanaswschodzi.pl/

 

Nasze Szlaki

nasze_szlaki_logo_z_tlem.jpg


Jeżeli tak jak my lubicie podróże, szeroko pojętą turystykę, wędrówki dalekie i te całkiem bliskie to świetnie trafiliście. Jeżeli dodacie do tego fotografie zrobione podczas wypraw oraz zasłyszane opowieści i legendy z odwiedzanych miejsc, będziecie mieli dokładny obraz tego co chcemy Wam zaoferować na naszym portalu.

Jesteśmy grupą przyjaciół, których połączyła pasja podróżowania. Na dzień dzisiejszy trzon ekipy Naszych Szlaków tworzą: Madzia i Piotr (drużyna angielska), oraz Ewa i Michał z dzieciakami (ekipa polska), często dołączają gościnnie, przyjaciele i znajomi. Jeżeli odwiedziliście jakieś ciekawe miejsce lub widzieliście coś niezwykłego i macie ochotę o tym napisać, nasz blog jest otwarty na wszelkie pomysły.

W strefie naszych zainteresowań są miejsca bardzo bliskie jak park nieopodal domu czy stare ruiny za miastem. Oczywiście na tym się nie kończy, sięgamy dalej. Zwiedziliśmy wiele miejsc w Europie od Wielkiej Brytanii przez Niemcy, Francję aż do Włoch. Latanie samolotami czy pływanie statkami i promami nie jest nam obce. Odwiedziliśmy wiele wysp, między innymi Kretę w słonecznej Grecji czy Hiszpańskie wyspy Kanaryjskie. Jak to często dzieje się w takich przypadkach nasz apetyt rośnie. Zapuszczamy się coraz dalej aż na drugi koniec świata. Ostatnio pojawiliśmy się w Azji by odwiedzić takie kraje jak Tajlandia, Malezja, Kambodża i Indonezja.

https://www.naszeszlaki.pl/

 

Nawakacje.eu

logo_mn-1.png

Miejsce to powstało głównie z potrzeby podzielenia się inspiracją do niekonwencjonalnych sposobów podróżowania, ale także dostarczenia jak największej ilości praktycznych informacji. To, co my robiliśmy podczas tych wyjazdów jest kwestią drugorzędną, najważniejsze jest jak ten czas spędzicie Wy! Dlatego chcemy, aby nasze treści były wypełnione jakością, a każdy wpis niósł dla Ciebie, drogi czytelniku, konkretną wartość.

https://nawakacje.eu/

 

POLANDO.de - das Beste aus Polen

pobrane.png

Cokolwiek chcesz zrobić na wschód od Odry, ułatwimy to: chcesz robić zakupy w Polsce, skorzystać z usług,  poznać kulturę kraju i odkryć coś nowego?

Dostarczamy Ci ważnych wskazówek i przydatnych adresów.

https://www.polando.de/

 

Polska po Godzinach

kasia-tomek.jpg

Blog prowadzą Kasia i Tomek, od kilku lat mieszkańcy Krakowa, z symptomami niegroźnej życiowej nadaktywności. Za dnia pracownicy biurowi, po godzinach zaś niestrudzeni miłośnicy aktywnego wypoczynku, dobrego jedzenia i niestrudzeni odkrywcy. Podróżować lubili od zawsze, jednak w pewnym momencie ze smutkiem stwierdzili, że w Paryżu byli częściej niż w Poznaniu. Postanowili to zmienić i… wpadli po uszy! Okazało się, że Polska nas fascynuje, a wiadomo, fascynacji trzeba dać ujście – stąd też i blog.

https://polskapogodzinach.pl/

 

Powrót do źródeł

pdz_logo.jpg

 


Nazywam się Michał Kulesza. Z wykształcenia jestem historykiem oraz muzealnikiem. W latach 2009−2017 pracowałem jako numizmatyk w Muzeum w Koszalinie.

Od kilku lat bardzo intensywnie poznaję Pomorze - z kajaka, z roweru, pieszo. Dane mi jest żyć w przepięknym regionie, bogatym w naturę, historię, kulturę. W regionie o trudnych, acz niezwykłych dziejach. Tym pięknem pragnę się dzielić.

https://powrotdozrodel.pl/

 

Ready for Boarding

logo_readyforboarding_blog.png

Kamila i Paweł z bloga podróżniczego Ready for Boarding, jak sami piszą o sobie, chcą inspirować, pokazywać jak wiele jest ciekawych miejsc do zobaczenia. Opisują zarówno miejsca odległe, jak również te bliskie, w Polsce. Ich blog ma być wskazówką jak zaplanować wyjazd oraz impulsem do odkrywania nowych miejsc na mapie. W 2018 roku zostali Ambasadorami Województwa Łódzkiego z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach akcji #zmieniamylodzkie.

ready_for_boarding.jpg

Warto wspomnieć, że w 2017 roku blog Ready for Boarding znalazł się w kategorii Wschodzących Gwiazd Blogosfery, w rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów, tworzonym przez Jasona Hunta. Kamila i Paweł są także finalistami Pierwszych Turystycznych Mistrzostw Blogerów, organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną.

https://www.readyforboarding.pl/

 

Ruszaj w drogę

ruszajwdroge-logo-250x40.png

Kasia i Maciej Marczewscy od 10 lat wcielają się w rolę turystów i zwiedzają Polskę. Własnymi siłami zbudowali markę, która każdego roku dociera do miliona Polaków (UU). Opisują najciekawsze regiony i miejsca na największym blogu podróżniczym o Polsce www.ruszajwdroge.pl Stworzyli cykl 18 prezentacji Klubu Ruszaj w Drogę! o Polsce i polskich regionach. Poprowadzili już ponad 100 prezentacji o Polsce w bibliotekach i ośrodkach kultury. Od czterech lat, jako Fundacja Ruszaj w Drogę! www.fundacja.ruszajwdroge.pl, z sukcesami współpracują z organizacjami turystycznymi, samorządami i urzędami marszałkowskimi. Poprowadzili już kilkanaście kampanii promocyjnych regionów, miast, powiatów, turystycznych wydarzeń i szlaków tematycznych - na blogu, w mediach społecznościowych, na spotkaniach podróżniczych, w audycjach radiowych i telewizyjnych.

fundacja-ruszaj-w-droge-kasia-maciej-mar

Z ich szkoleń branżowych z serii "Skuteczny Marketing Turystyczny", tylko w ciągu pierwszego półrocza, skorzystało ponad 200 beneficjentów LGD, partnerów LOTów, członków ROTów, informatorów turystycznych, podmiotów turystycznych w powiatach. Na szkoleniach frwd.pl/szkolenie-marketing pokazują jak promować oferty turystyczne, jak pisać angażujące przewodniki i jak dziś powinna wyglądać idealna publikacja turystyczna, broszura regionu, ulotka miasta, szlaku tematycznego i ich opisy w Internecie.

Na co dzień obserwuje ich 50 tys. turystów w mediach społecznościowych.

https://www.ruszajwdroge.pl/

 

Smak Świata

Blog powstał jako miejsce w sieci tworzone przez amatora pordróży, dla amatorów podróży. Dla czego dla amatorów ?

Bo blogów podróżniczych dla "profesjonalistów" jest mnóstwo, a ja chciałbym trafić do zwykłych ludzi zajaranych odkrywaniem, ale niekoniecznie takich dla których jedyny styl podróżowania to spanie w somalijskich szałasach i jazda stopem na pace traktora z kozim łajnem. Chcę wrzucać relacje z których przeciętny turysta(lub podróżnik bo dla niektórych to obciach) będzie mógł skorzystać i które zainspirują go do realnego ruszenia tyłka z kanapy. Lepiej realnie pojechać na weekend w Polskie Góry niż palcem po mapie do Tanzanii. Pojawiają się tu będą opisy konkretnych ciekawych miejscówek za granicą i w Polsce, jak i dłuższe relacje obejmujące jakiś większy obszar kraju. Będę się starał zachęcić do krótkich weekendowych city breaków (modne słowo że hoho) w różnych ciekawych miejscach i przy okazji spróbowania miejscowych specjałów. W tym roku planuję serię wyjazdów promujących weekendowe wypady w niebanalne miejsca naszego kraju, ale na pewno pojawi się coś z Europy i Azji.

7.jpg

http://smak-swiata.blogspot.com/

 

Świat Hegemona

hegemon_01.jpg

Blog pisze Dawid. Pisze o ludziach z najbliższego otoczenia i nieznajomych spotkanych po drodze. W każdej historii stara się znaleźć coś zabawnego, coś optymistycznego.

Miejsca poznaję w trakcie podróży. Najbardziej lubi odkrywać ciekawe zakątki w Polsce, Czechach oraz innych niezbyt odległych krajach. Nie zanudza datami, faktami, nazwiskami,. Chcę przybliżyć  atmosferę odwiedzanych miejsc, ich klimat, zainspirować do podróży tam, gdzie mało kto zagląda.

http://www.swiathegemona.pl/

 

TU i TAM

Dotychczas współpracowali z:
– producentami sprzętu: Crosso, Tamron, Tracer,
– liniami lotniczymi: Wow.is
– hotelami: Hostel Loft i City Hostel Reykjavik, Pfefferbett Hostel Berlin, Good Feeling Hostel Sagres, La Casa Morada Kadyks,
– restauracjami: Klausturkaffi Islandia,
– oraz innymi miłymi ludźmi: Dive.is (snorkeling Silfra), Sterna.is, Bike Company, Laugarvatn Fontana.

Teksty i zdjęcia autorów bloga ukazały się w czasopismach: Viva, Witaj w podróży, Zew Północy. Wiele razy opowiadali o podróżach i prezentowali zdjęcia na spotkaniach podróżniczych.

http://www.tuitam.net/

 

VivatPlanet

Blog prowadzi Magdalena Piątkowska:

"Jestem absolwentką Turystyki i Rekreacji, a także Organizacji i Zarządzania oraz licencjonowaną pilotką wycieczek z doświadczeniem na kierunkach: Grecja Kreta/Rodos, Egipt, Turcja. Pracowałam także w hotelarstwie i marketingu turystycznym. Drugą moją dziedziną zawodową jest dziennikarstwo; jestem współautorką cyklu filmów dokumentalnych pt.” Wielkopolskie Parki Krajobrazowe” (2009, 2010) oraz reżyserką cyklu programów pt.” Wielkopolskie rezerwaty przyrody” (2014). Jestem także autorką bloga miejscazmagia.wordpress.com , gdzie skupiam się na obszarze ekoturystyki, turystyki kulturowej oraz promocji turystycznej."

Współpraca w zakresie:
– produkcji filmów promocyjnych dla gmin, regionów oraz obiektów noclegowych
– audytu turystycznego obiektów noclegowych
– testów sprzętów turystycznych
– rekonesansu regionu w zakresie walorów i trendów dla zrównoważonego rozwoju.

https://vivatplanet.com/

 

W poszukiwaniu

mini-logo-wpo.png

Blog prowadzi Ewelina. Od pięciu lat szuka miejsca, w którym chciałaby spędzić resztę życia. Swojego końca świata. Co prawda, nie jeden już znalazła, ale szuka dalej i swoimi odkryciami dzieli się na blogu. Opowiada historie o podróżach, życiu za granicą i powrocie do Polski.

piramida-w-roznowie-1.jpeg

https://wposzukiwaniu.pl/

 

Zza grubych szkieł

img_20181004_200814_545.jpg

Blog prowadzi Magda Drajkowska. Z wykształcenia doktor nauk humanistycznych w zakresie historii. Fanatyczka pisania… po prostu pisania. Amatorski fotograf. Zapaleniec podróżniczy. Kinomaniaczka, przez palce oglądająca horrory. Planistka wypraw bez orientacji  w terenie.

Na pomysł stworzenia bloga o podróżach wpadła niecałe dwa lata temu, przed wyjazdem na Islandię. Chciała się dzielić z innymi moimi wrażeniami z różnych zakątków świata, bo podróżami interesuje się zdecydowanie dłużej. Ponad 10 lat temu wyjechała z mężem na Krym, na własną rękę, bez zarezerwowanych noclegów, ze skromnym planem i budżetem. Wyjazd sprawił, że pokochała poznawanie innych krajów na własnych zasadach. Dziś ta miłość nie zmalała. Nadal fascynują ją nowe miejsca w Polsce i na świecie, tak tajemnice Borów Tucholskich, jak i prawdziwa dżungla ulic Hongkongu. Z każdej takiej wyprawy przywozi wiele emocji i wrażeń.

http://zzagrubychszkiel.pl/

Spotkanie B2B z blogerami │sobota, 2 lutego 2019 pawilon 7, Scena Mała │godz. 10.30

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna