Patronat Honorowy


Partnerzy Targów
Brandendburgia | Niemcy

bradenburgia_tour_salon_2018.jpg

Region położony tuż za polską zachodnia granicą jest wschodnioneimieckim landem (kraj związkowy) świetnie nadającym się na wakacje i wyprawy, wycieczki rowerowe, szkolne, wypoczynek welness czy też imprezy MICE.

Poczdam, stolica Brandenburgii znane jest głównie z zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci z XVIII wieku. Sanssouci, letnia rezydencja Fryderyka Wielkiego to rokokowy klejnot, otoczony parkiem oraz zabytkowymi barokowymi ogrodami. Zajmują one blisko 300 hektarów. Rozległe ogrody kryją kilka innych założeń pałacowych, należą do nich Neues Palais, Neue Kammern, Cecilienhof, Babelsberg.

Brandenburgia słynie z gotyckich katedr z czerwonej cegły, małych wiejskich kościółków, romantycznych pałaców i urokliwych starówek  jak również z dzikiej przyrody, niekończących się alei wysadzanych drzewami, z sosnowych lasów i malowniczych jezior.

Aktywni turyści poczują się tu jak w raju. Licząca ponad 3000 jezior i ponad 30000 kilometrów rzek Brandenburgia jest jednocześnie landem o największej ilości wód śródlądowych w Republice Federalnej Niemiec – taki „mokry raj” z jest najlepszą rekomendacją wśród kajakarzy, wioślarzy, żeglarzy, surferów czy sterników urlopowych łodzi czarterowych.

Zapraszamy na nasze stoisko! Odkryj Brandenburgię!

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact