Patronat Honorowy


Partnerzy Targów
Jičín

Jičín to malownicze, historyczne, ale również nowoczesne i dynamiczne miasto Jičín. Ze względu na swoje położenie w czarującej pagórkowatej krainie, która jest naturalnym wejściem na przepiękny teren Czech, miasto Jičín jest nazywany bramą do Czeskiego Raju. Historycznie, po niedaleko położonych Karkonoszach, jest to turystycznie drugi najwybitniejszy obszar Czech.

jicin_namesti.jpg

Już od końca XIX wieku przyjeżdżały do Jičína tłumy turystów ze względu na bogatą historię, bajki oraz piękno okolicznej przyrody Czeskiego Raju. Ze względu na cenne pamiątki o wielkiej wartości historycznej i artystycznej miasto Jičín zostało ogłoszone już w połowie ubiegłego wieku za miejski rezerwat pamiątek. Piękny rynek Valdštejnovo náměstí z unikalnym zespołem domów z podcieniami ozdabia barokowy zamek połączony z kościołem św. Jakuba Wielkiego. Z góry Valdickiej bramy rozciąga się widok na całe miasto z kościołami i jezuicką bursą. Nieodłączną częścią tej unikalnej krainy jest letnia Valdštejnská loggia z parkiem Libosad, którą łączy z miastem czterorzędowa aleja lipowa.

jicin_z_vysky.jpg

Zwiedzających przyciąga nie tylko same miasto, ale i szeroka gama imprez kulturalnych i sportowych. Obszerne zbiory i oryginalne ekspozycje oferuje Regionalne muzeum i galeria - muzeum zabawy. Dla zwiedzających jest udostępniona nowo zrekonstruowana synagoga. Dla dzieci jest bardzo atrakcyjny warsztat szewski Rumcajsa przypominający postać ulubionego bajkowego rozbójníka. Niezapomnianą atmosferę stwarzają imprezy kulturalne w Valdštejnskie loggi - wystawy, koncerty, święto Nocy świętojańskiej. Po koniec maja miasto przemienia się w średniowieczną osadę w czasie Valdštejnskich dni. Długoletnia tradycja festiwalu Jičín - miasto bajek jest dowodem na to, że Jičín jest miastem bajek.

Wolny czas może każdy spędzić uprawiając różne sporty - to również nam oferuje miasto Jičín. Obok areału sportowego z Aquacentrum są do dyspozycji boiska sportowe, kręgielnia, pole golfowe lub siłownie.

Historia, kultura, sport, wyprawy turystyczne. Do tego atrakcyjne położenie geograficzne na wspaniałym terenie Czeskiego Raju, są to atuty, które sprawiają, że Jičín jest miastem godnym uwagi, a przede wszystkim i Twoich odwiedzin. Dlatego cieszymy się na Twoje przybycie.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact