Patronat Honorowy


Partnerzy Targów
Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna

plot_wystawca__tour_salonu.jpg

Historia Poznania liczy sobie ponad 1000 lat. Do dziś zachowało się wiele obiektów, które przez ten czas były świadkami wielkiej historii. Odwiedzając Poznań warto zobaczyć Ostrów Tumski, Ratusz, Zamek Cesarski, Farę Poznańską, Stary Browar – centrum handlu, sztuki i biznesu, domki budnicze, dawne kolegium jezuickie i inne atrakcje.

W Poznaniu spotkamy się „oko w oko” z egipskimi mumiami w Muzeum Archeologicznym, w którym jest także jedyny w Polsce prawdziwy obelisk ze starożytnego Egiptu!

Na szczególną uwagę zasługuje Brama Poznania ICHOT. Budynek muzeum zlokalizowany jest tuż obok Ostrowa Tumskiego – wyspy, na której można dotknąć śladów początków polskiej państwowości. Brama Poznania jest nowoczesnym centrum interpretacji dziedzictwa. Ekspozycja oraz rozmaite działania w Bramie Poznania przypominają i odkrywają na nowo znaczenie najstarszej części Poznania dla polskiej tożsamości.

Planując zwiedzanie Poznania warto zaopatrzyć się w Poznańską Kartę Turystyczną, z którą wstęp do wielu miejsc turystycznych jest bezpłatny!

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact