Patronat Honorowy


Partnerzy Targów
Województwo Śląskie – region z pozytywną energią!

slaskie_tour-salon_2018.jpg

Województwo śląskie to region pełen niespodzianek!

Różnorodne atrakcje, zarówno przyrodnicze, jak i kulturowe przyciągają ponad 5 mln turystów. Bogactwo oferty turystycznej na każdą pogodę i porę roku sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

cie_11i-cf052955.jpg ruy_11j-cf054647.jpg

 

Miłośnicy wycieczek rowerowych, wspinaczki i spływów kajakowych mogą oddać się swoim pasjom w otoczeniu średniowiecznych zamków, warowni i strażnic na Szlaku Orlich Gniazd. Dla lubiących wypoczywać aktywnie na wodzie otworem stoi też Subregion Zachodni śląskiego – kajakiem, żaglówką ku przygodzie!

Pasjonaci kultury w Beskidach i na Śląsku Cieszyńskim odkryją skarby wielowiekowej historii i tradycji. Na aktywnych turystów czekają tu szlaki piesze i rowerowe, a zimą dobrze przygotowane trasy narciarskie. Zapierające dech w piersiach górskie widoki na długo zostają w pamięci.

30.jpg

Miasta Metropolii otwierają swoje podwoje dla lubiących tętniące życiem miejsca. To właśnie tutaj architektura łączy historię z nowoczesnością. Liczne wydarzenia kulturalne kuszą miłośników spektakli, wystaw, festiwali i koncertów.

W czasie przeniesie nas Szlak Zabytków Techniki – najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce. Pozwoli z bliska przyjrzeć się pracy górnika, skosztować świeżo warzonego piwa oraz przepłynąć łodzią labirynt podziemnych korytarzy sztolni.

To jednak nie wszystko. W trakcie odkrywania śląskiego, przez żołądek do serca, poprowadzą turystów specjały jednej z najbardziej rozpoznawalnych kuchni w Polsce. Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" odkrywa bogactwo kuchni województwa śląskiego, wzbogacając pobyt w regionie o niezapomniane doznania smakowe.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact