Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Brandenburgia

Brandenburgia słynie z romantycznych pałaców i ogrodów oraz urokliwych rynków, z gotyckich katedr z czerwonej cegły czy też małych wiejskich kościółków.

fot3.jpg

Odwiedzając południową Brandenburgię warto zobaczyć takie atrakcje jak np.:  manufaktura czekolady Felicitas, Chociebuż/Cottbus – seanse w j. polskim w planetarium, zwiedzanie historycznego rynku oraz wycieczka kanałami Szprewy w Szprewaldzie. Najmłodszym polecamy pobyt na basenie „Spreewelten” gdzie się mogą ścigać z pingwinami. Wieczór Szprewaldzki z regionalnymi specjałami i dyskoteką polecamy grupom w Burg.

fot4.jpg

Inną ciekawą wycieczką jest odwiedzenie Poczdamu, stolicy Brandenburgii znanej głównie z zespołu parkowo-pałacowego Sanssouci z XVIII wieku, letniej rezydencji Fryderyka Wielkiego, otoczonej parkiem oraz zabytkowymi barokowymi ogrodami. Zajmują one blisko 300 hektarów. Rozległe ogrody kryją kilka innych założeń pałacowych, należą do nich m. in. Neues Palais, Neue Kammern, Cecilienhof, Babelsberg, Marmorpalais. Warto również zwiedzić (są tu polskie audioguidy) Pałac Cecilienhof a w dzielnicy holenderskiej warto wstąpić na kawę.

Niedaleko od Poczdamu znajduje sie „Droga nad koronami drzew” na terenie byłych sanatoriów w Beelitz-Heilstaetten. Magiczne miejsce z niezwykle ciekawą historią.

fot2.jpg

Podziwiać przyrodę i kulturę w odpowiednim dla siebie tempie – to oferta dla rowerzystów, którzy znajdą tu dobrze rozbudowaną sieć ponadregionalnych i regionalnych szlaków i ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 7000 kilometrów. Jeden ze szlaków prowadzi np. wzdłuż rzek, jak te nad Odrą, Sprewą i Nysą, inny z kolei, jak np. szlak rowerowy księcia Pücklera, biegnie przez region byłych kopalni odkrywkowych na Dolnych Łużycach.

fot1.jpg

Zapraszamy do Brandenburgii jak również do odwiedzenia naszej strony Facebook oraz do obejrzenia na 26 filmów o najciekawszych atrakcjach Brandeburgii na Youtube.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna