Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Miasto Ełk

Bijące serce Mazur!

Każdy, kto choć raz odwiedził to miasto, wie, że hasło promocyjne „Ełk, tu wracam” nie jest przypadkowe. Wszystko za sprawą atrakcyjnej lokalizacji na terenie malowniczego Pojezierza Ełckiego, licznych miejsc do wypoczynku w samym centrum miasta oraz bogatej oferty letnich wydarzeń sportowych, kulturalnych i kulinarnych.

Ełk z dumą nosi miano stolicy Mazur. Miasto otoczone jest jeziorami, rzekami i lasami. Zachwyca malowniczością krajobrazów oraz możliwością aktywnego spędzenia czasu. W samym sercu miasta, wzdłuż brzegu Jeziora Ełckiego, rozciąga się promenada. To ponad sześciokilometrowa ścieżka pieszo–rowerowa, będąca doskonałym miejscem na spacer czy rodzinną wycieczkę rowerową. Piękne widoki poprawią nastrój, a odległość od ruchliwych ulic zapewnia spokój i ciszę. Przy promenadzie znajdują się restauracje, w których można skosztować tradycyjnych mazurskich potraw. Zagospodarowane zostały również place zabaw, skwer z fontanną chodnikową, zegarem słonecznym i tarasem widokowym oraz park linowy (usytuowany nad samym brzegiem jeziora).

Spacerując w kierunku centrum, dojdziemy do parku sportowego z siłownią zewnętrzną, który mieści się blisko plaży miejskiej. Nieopodal znajdują się też: Park Kopernika z układem planetarnym, plac Jana Pawła II, przez który przepływa rzeka Ełk, oraz skatepark, parkour i tory rolkowe, na których młodzież chętnie spędza każdą wolną chwilę.

Jedną z najbardziej unikalnych atrakcji turystycznych miasta jest zabytkowa Ełcka Kolej Wąskotorowa, powstała w latach 1912–1913. W lecie małą ciuchcią można wybrać się w malowniczą podróż do miejscowości Sypitki nieopodal Ełku.

 

IMPREZY CYKLICZNE:

RUNMAGEDDON

Ekstremalny bieg z przeszkodami dla najwytrwalszych! Jednak nie trzeba być atletą ani biegaczem, żeby ukończyć RUNMAGEDDON. Wystarczy dotrzeć do granicy swoich możliwości i ją przesunąć! Śmiałkowie, którzy pojawią się na linii startu, mogą liczyć na widowiskowe przeszkody i emocjonującą rywalizację.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „TĘCZA”

Trzy dni wspaniałych występów zespołów folklorystycznych z najróżniejszych zakątków świata. W trakcie wydarzenia można podziwiać i poznawać zarówno bliski nam, jak i bardziej egzotyczny folklor. To jeden z najbarwniejszych ełckich festiwali, którego niewątpliwą atrakcją jest kolorowa i rozśpiewana parada zespołów folklorystycznych ulicami miasta.

festiwal_tecza-fot-zbigniew_chojeta.jpg

Festiwal Sztuk Pirotechnicznych Ełk „Ogień i Woda”

Najważniejszym punktem dwudniowego festiwalu są wieczorne widowiska fajerwerków tuż nad taflą Jeziora Ełckiego, którym towarzyszy odpowiednio dobrana muzyka. Dodatkową atrakcją są występy teatrów ognia oraz koncerty gwiazd.

festiwal_ogien_i_woda-fot-zbigniew_choje

Mazurskie Zawody Balonowe Wydarzenie stało się wizytówką miasta, przyciągając uczestników oraz widzów z całej Polski i zagranicy. W programie loty konkursowe, parada baloniarzy ulicami Ełku, nocny pokaz balonów oraz koncert muzyczny.

zawody_balonowe_2-fot-zbigniew_chojeta.j

Mazurskie Lato Kabaretowe MULATKA

rokrocznie na przełomie lipca i sierpnia Ełk zamienia się w kabaretową stolicę Polski, a wszystko to za sprawą młodych i oryginalnych wykonawców z mniej znanych kabaretów, ale także kultowych grup kabaretowych, które zyskały już sympatię odbiorców. Podczas „Mulatki“ uczestnicy biorą udział w konkursie o Grand Prix oraz o Nagrodę Publiczności. Imprezie towarzyszą wieczory z gwiazdami, a jej swoistym podsumowaniem jest koncert laureatów.

„Promocja turystyki transgranicznej promującej dziedzictwo kulturowe Litwy i Polski” w ramach projektu z Programu INTERREG V-A Litwa – Polska.

Współpraca transgraniczna oraz współpraca miast partnerskich stanowi istotny element wzajemnej polityki rozwoju społeczno-gospodarczego samorządów Ełku i Alytusa. W ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Miastem Ełk, a Administracją Miasta Alytus realizowanych jest szereg przedsięwzięć, których celem jest wzmocnienie i rozwój współpracy w różnych obszarach działalności, w tym m.in. w zakresie rozwoju turystyki transgranicznej oraz zachowania dziedzictwa kulturowego i historycznego obu miast poprzez ich promocję podczas wydarzeń organizowanych w kraju i za granicą.

Świetnym przykładem takich przedsięwzięć na gruncie polsko-litewskim jest projekt wdrażany z Programu INTERREG V-A Litwa – Polska pn. „Promocja turystyki transgranicznej promującej dziedzictwo kulturowe Litwy i Polski”.

logo.png

alytus.JPG

Głównym założeniem projektu jest wspólna kampania promocyjna Miasta Ełku i Miasta Alytus, mająca na celu upowszechnienie bogatego dziedzictwa kulturowego, historycznego, przyrodniczego dwóch miast partnerskich. Celem tej kampanii jest wzrost rozpoznawalności miast, także poza granicami kraju, przyciągnięcie turysty i zainspirowanie go do zapoznania się z  bogatą ofertą turystyczną Ełku i Alytusa.

Lider projektu: Centrum Informacji Turystycznej w Alytusie.

alytus_myliu_alytus_city_lithuania.jpg

Partner: Miasto Ełk.

Projekt  realizowany jest  od 1 kwietnia 2018 r. do 31 marca 2019 r.

Całkowita wartość projektu dla miasta Ełku i Alytus: 209 944, 14 zł

Wartość dofinansowania: 178 452,50 zł

Wkład własny Partnerów: 31 491,64 zł

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna