Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Miasto Konin i powiat koniński

Powiat koniński, położony w samym centrum Polski, przedzielony doliną Warty, z malowniczymi jeziorami, rezerwatami, parkami oraz nieskażonymi lasami, obfitującymi w bogactwo rzadkich gatunków roślin i zwierząt, stanowi zarówno wygodną bazę turystyczną, jak i atrakcyjne miejsce dla dłuższego wypoczynku. Sympatycy turystyki czynnej i biernej, wędkarze, piechurzy oraz poszukiwacze osobowości przyrodniczych i ciekawostek historycznych, wybierając na miejsce wypoczynku ziemię konińską, na pewno nie będą się nudzić.

konin.jpg

Niewątpliwym atutem jest naturalny ciąg jezior polodowcowych, które wprost zachęcają do uprawiania sportów motorowodnych oraz do kajakowych i żeglarskich wycieczek: połączone systemem kanałów i śluz z rzeką Wartą, stanowią część Wielkiej Pętli Wielkopolski.

7-konin.jpg

Różnorodność występujących tu zasobów leśnych gwarantuje przygodę ze wspaniałą przyrodą. Na miłośników fauny i flory czekają obszary krajobrazu chronionego, rezerwaty i parki krajobrazowe, będące ostoją dla unikatowych gatunków ptaków, ssaków, płazów i roślin.

Ponad 700 km wytyczonych szlaków pieszych i rowerowych stanowi doskonałą bazę wypadową dla amatorów aktywnego wypoczynku. Wśród lasów, jezior i polan krzyżują się trasy turystyczne usytuowane w najbardziej atrakcyjnych pod względem krajobrazowym i kulturowym rejonach naszego powiatu.

powiat_koninski.jpg

Szeroką gamę walorów przyrodniczych i krajobrazowych, uzupełniają dobra spuścizny kulturowej, w tym sakralnej. Miejscowością, która nabrała szczególnego w tym zakresie znaczenia jest Licheń Stary, gdzie każdego roku do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej przybywają setki tysięcy pielgrzymów.

Więcej informacji: www.konin.pl

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna