Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Powiat gnieźnieński

Niewiele jest w kraju miejsc, które, tak jak powiat gnieźnieński, łączą wielowiekową historię z nowoczesnością i dynamicznym rozwojem. Przez przeszło dziesięć wieków pierwsza stolica Polski była świadkiem wydarzeń, których wagi nie sposób przecenić. Wiele pamiątek z minionych wieków zachowało się tu do dziś: Katedra Gnieźnieńska, palatium księcia Mieszka na Ostrowie Lednickim, zbiory Muzeum Początków Państwa Polskiego czy bazylika trzemeszeńska na Szlaku Piastowskim.

katedra_gniezno.jpg

Właśnie w Gnieźnie, miejscu gdzie powstała Polska, krzyżuje się najstarsza trasa turystyczna w kraju: Szlak Piastowski.

Atrakcją dla zwolenników aktywnego wypoczynku będzie blisko 300 kilometrów szlaków rowerowych, liczne akweny wodne oraz bogata oferta ośrodków jeździeckich. Na miłośników architektury czekają tajemnicze dwory i unikatowe kościoły drewniane.

Wycieczka dla całych rodzin? Dlaczego nie!  Fabryki bombek choinkowych, Parowozownia, warsztaty muzealne, zabytki techniki czy szlaku mitów i legend to wspaniała propozycja na weekendowy wypad.

ostrow_lednicki.jpg

Wszystko to i wiele więcej na www.tupowstalapolska.pl lub w nowo powstałej aplikacji 13 pomysłów na Gniezno i okolice. Aplikację można bezpłatnie pobrać w sklepach Google Play oraz App Store. Aplikacja stworzona na podstawie przewodnika drukowanego „13 pomysłów na Gniezno i okolice” przygotowana została w języku polskim, w systemach operacyjnych: Android oraz iOS.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna