Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Region śremski, Krobia i Krzywiń

Region śremski zachęca do odwiedzenia miłośników zabytków, przyrody, ale przede wszystkim aktywnego wypoczynku. Specjalnie przygotowane Questy przedstawiają historię, miejsca oraz osoby związane z regionem śremskim w nieco inny, aczkolwiek ciekawy sposób.

srem_1.jpg

Na sympatyków wycieczek rowerowych czeka ponad 320 km oznakowanych szlaków rowerowych, zróżnicowanych pod względem długości trasy, atrakcyjności i stopnia trudności. Bogactwo przyrodnicze, rzeka i jeziora, stwarzają również doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych: pływanie, kajakarstwo, windsurfing i wakeboarding. Siedzibą ostatniej dyscypliny jest Plaża Miejska w Śremie, z dwoma wyciągami dla osób początkujących, ale także zaawansowanych. Kompleksowa infrastruktura techniczna, gastronomia, szeroka oferta kulturalna, łącznie z animacjami dla dzieci zachęca do wypoczynku w tym miejscu wielopokoleniowe społeczeństwo z gminy Śrem, ale także z gmin i powiatów ościennych.

srem_2.jpg

Akweny wodne to także gmina Dolsk z bogatą florą i fauną, nie bez powodu nazywana krainą 10 jezior. Dla kajakarzy duże możliwości stwarza rzeka Warta, łącząca Książ Wlkp. (pomost pływający w Gogolewie), Śrem i Brodnicę. W Kotowie, tzw. Biały Gościniec oferuje możliwość noclegu na dobrze zorganizowanym polu namiotowym, zlokalizowanym przy brzegu rzeki. W pobliżu piękne okazy dębów szypułkowych. W Śremie można zacumować na przystani Marina. To doskonały punkt wypadowy do poznania starej części miasta, z dominującą sylwetką kościoła farnego z pięknymi renesansowymi freskami.  Muzeum Śremskie zaprasza do odwiedzania działów: archeologicznego, etnograficznego, historycznego, militariów oraz wystaw. Ciekawym obiektem architektonicznym miasta jest wieża ciśnień z początku XX wieku. Pobliskie Jaszkowo to znane Centrum Hipiki Antoniego Chłapowskiego, a Rogaliński Park Krajobrazowy  – raj dla grzybiarzy i miłośników birdwatchingu.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna