Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Saksonia

Saksonia jest modna wśród turystów, bo przecież ten Wolny Kraj Związkowy w południowo-wschodniej części Niemiec oferuje kulturę i sztukę o najwyższej międzynarodowej renomie. Muzycy, malarze i architekci stworzyli tu genialne dzieła. Uzupełniają je dzieła, kreowane przez naturę. Rokrocznie prawie 7,9 milionów gości z kraju i zagranicy decyduje się spędzić swój urlop między Vogtlandem i Górnymi Łużycami. Jeżeli uwzględnimy jeszcze podróże jednodniowe, wtedy liczba gości w Saksonii wynosi nawet ponad 30 milionów.

fot6.jpg

Urok saksońskich miast

Co przyciąga turystów do Saksonii, to na przykład urok saksońskich miast. Drezno, Lipsk, Chemnitz, Miśnia, Pirna lub Plauen szczycą się bogactwem skarbów kultury.  Annaberg-Buchholz, Budziszyn czy Freiberg to fantastyczne miejsca na spacery. Romantyczne, brukowane uliczki i ożywione rynki oczekują gości również w Görlitz, Żytawie czy Zwickau, podczas gdy w takich miastach, jak Grimma, Kamenz, Radebeul lub Torgau otwierają się inne perspektywy saksońskiej historii kultury.

fot7.jpg

Saksonia muzyką żyje

Do atrakcji kulturalnych należą bezwarunkowo wydarzenia muzyczne. W 2019 roku przypada 200. rocznica urodzin Clary Schumann.Obchodzona ona będzie podczas schumannowskiego tygodnia festiwalowego w dniach 12-29 września zasługującymi na uwagę kompozycjami i koncertami fortepianowymi tej słynnej pianistki. Innymi ważnymi wydarzeniami muzyki klasycznej w 2019 r. jest Festiwal Bachowski w Lipsku, który odbędzie się w dniach 14- 23 czerwca, Drezdeński Festiwal Muzyczny zaplanowany na dni 16 maja - 15 czerwca i Festiwal w Moritzburgu, który odbędzie się w terminie od 10 do 25 sierpnia. Miłośnicy muzyki jazzowej będą mogli z kolei rozkoszować się muzyką jazzową podczas Festiwalu Dixieland w Dreźnie w dniach 12-19 maja lub podczas Dni Muzyki Jazzowej w Görlitz w dniach 22- 26 maja.

Kraina sztuki

Saksońska historia sztuki jest niezwykle różnorodna. Sięga ona od gotyku poprzez reformację, romantyzm, barok, klasycyzm aż do impresjonizmu i ekspresjonizmu, a następnie do sztuki NRD i związanej z nią Nowej Szkoły Lipskiej.Chcą w niej zasmakować koniecznie trzeba odwiedzić Galerię Obrazów Dawnych Mistrzów i Zbiory Rzeźb. W planie podróży warto także uwaględnić wizytę w Drezdeńskim Zamku Rezydencyjnego, wTwierdzy Drezno, która  w fascynujący sposób wtajemniczy zwiedzających  w świat najstarszych w Niemczech bastionowych fortyfikacji miejskich.

Ikony klasycznego modernizmu i żywe świadectwa kultury przemysłowej

W roku 2019 obchodzi się w Niemczech „100-lecie Bauhausu“. Również w Saksonii, gdzie narodziło się wiele charakterystycznych dla Bauhausu przesłanek, tutaj tworzyli słynni architekci tego nowego stylu. Do ikon klasycznego modernizmu należą okna witrażowe Josefa Albers’a w Grassi Muzeum w Lipsku, Kościół Pojednania (Versöhnungskirche) w Lipsku oraz dom towarowy Schocken‘a w Chemnitz - dziś Państwowe Muzeum Archeologiczne. Z okazji jubileuszu odbędzie się wiele różnorodnych imprez i wystaw poświęconych sztuce bauhause.

Warto także powędrować „Szlakiem Kultury Przemysłowej w Saksonii“, obejmującym 51 stacji, jak ciągle jeszcze żywe są świadectwa, które pozostawiła po sobie era industrializacji. W byłej fabryce samochodów Audi w Zwickau szczególnym magnesem dla zwiedzających jest Muzeum Augusta Horcha.

fot5.jpg

Wizytówka Spółki Promocji Saksonii „Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH“

Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH (TMGS) promuje Saksonię na rynku niemieckim i międzynarodowym jako atrakcyjny cel podróży turystycznych od roku 2000. Pod marką „Saksonia. Kraj na miarę światową“ plasuje ona Saksonię w zakresie takiej tematyki, jak kultura, sztuka i turystyka miejska oraz urlop rodzinny, zdrowotny i aktywny, jako wysokowartościowy cel podróży kulturalnych. Odpowiednie oferty urlopowe można rezerwować za pośrednictwem Turystycznego Systemu Rezerwacji oraz u organizatorów wycieczek. Najważniejszymi rynkami turystycznymi dla Saksonii są Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Austria, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Polska i Włochy.

Kontakt: Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH, Bautzner Str. 45-47, D-01099 Drezno, tel.: 0049/351-491700, fax: 0049/351-4969306, info@sachsen-tour.de

Więcej informacji o Saksonii:

www.saksonia.pl

facebook.com/saksonianaweekend

www.instagram.com/visitsaxony

youtube.com/SachcesTourismus

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna