Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego

Najbardziej znany, najpopularniejszy, najciekawszy, najczęściej nagradzany i najstarszy w Polsce. Łączy industrialne atrakcje, przyciąga dzięki autentyczności. To właśnie Szlak Zabytków Techniki województwa śląskiego.

industriada_2014-laziska_muzeum_energety

Zamień wirtualne emocje na realne doznania i odwiedzaj Szlak Zabytków Techniki. Masz do wyboru 42 obiekty. Dwa z nich wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. To Zabytkowa Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach.

Chcesz sprawdzić jak pracowano pod ziemią? Wydobywano węgiel? Pozyskiwano srebro? Produkowano czystą wodę? Drukowano prasę? Warzono piwo?. Zwiedzaj Szlak przez cały rok, a przy okazji zgarnij ciekawe nagrody w konkursie „Podróżuj Szlakiem”.

chorzow_industriada_2013-53.jpg

W sobotę 9 czerwca 2019 dołącz do INDUSTRIADY – święta Szlaku Zabytków Techniki i obiektów zaprzyjaźnionych. Pełny program poznamy w maju, już teraz wiadomo, że czekać na nas będzie około 500 różnych, w większości bezpłatnych wydarzeń.

karchowice_industriada_2013-29.jpg

Szlak Zabytków Techniki i INDUSTRIADA – podstawowe fakty

- autentyczne zakłady pracy, osiedla robotnicze i muzea,
- dwa Złote Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszych produktów turystycznych w Polsce,
- dwa obiekty na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO,
- jedyny szlak z Europy Środkowej i Wschodniej w strukturach Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego (European Route of Industrial Heritage),
- koordynator: samorząd województwa śląskiego.

Szczegóły na stronie zabytkitechniki.pl.

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna