Patronat Honorowy
Partnerzy Targów
Województwo śląskie

Województwo śląskie to region z pozytywną energią. Gwara, góry, jeziora, industrial, imprezy, dziedzictwo UNESCO – wszystko przeplata się budując miejsce tak różnorodne, jak różnorodna jest jego kuchnia.

30.jpg

Katowice – stolica regionu to centrum największego w Polsce obszaru metropolitalnego oraz akademickie i kulturalne serce śląskiego. Romantyczny charakter Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Szlaku Orlich Gniazd zachwyca krajobrazem i bogactwem przyrodniczym. Pasjonaci kultury na Śląsku Cieszyńskim odkryją skarby wielowiekowej historii i wciąż żywej tradycji.

podzamcze_the_ogrodzieniecki_castle_4_fo

Aktywni turyści z kolei pokochają Beskidy, gdzie szlaki piesze i rowerowe uzupełniają się z ośrodkami i trasami narciarskimi. Dla lubiących wypoczywać aktywnie na wodzie i kochających rowerowe wycieczki doskonałym wyborem okaże się  Subregion Zachodni Województwa Śląskiego.

mount_zar_and_the_zywiec_lake-foto-t-geb

W śląskim znajduje się najbardziej interesująca trasa turystyki industrialnej w Polsce -  Szlak Zabytków Techniki, którego dwa obiekty znajdują się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Turystycznych wrażeń dopełniają specjały jednej z najbardziej rozpoznawalnych kuchni w Polsce na Szlaku Kulinarnym "Śląskie Smaki".

Oficjalny portal turystyczny woj. śląskiego: www.slaskie.travel

Szlak Kulinarny Śląskie Smaki: www.slaskiesmaki.pl

Szlak Zabytków Techniki: www.zabytkitechniki.pl

Szlak Orlich Gniazd: www.orlegniazda.pl

Facebook: @slaskie.travel | @slaskiesmaki

Instagram: slaskie.travel
Pinterest: www.pinterest.com/wwwslaskietravel
YouTube: slaskie.travel

[ Wstecz ]
Współpraca Medialna